Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.6 gaśnie podczas jazdy

10 Paź 2010 20:59 6759 8
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem z Megane 1.6 99 rok. Samochód na wolnych obrotach chodzi bez zarzutów. Podczas jazdy, po przejechaniu kilku km gaśnie.Zapali dopiero po kilkunastu minutach albo po połączeniu na krótko przekaźnika pompy paliwa. Co może być przyczyną tej usterki?czy świecące kontrolki ABS i poduszek mogą mieć na to jakiś wpływ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Raczej nie. Miałem podobny problem z Moja Megane I Sport Coupe 1.6 e. Problem stwarzał czujnik położenia wału http://www.quippo.pl/galerie/c/czujnik-impulsow-9-0199_1699.jpg Cena ok 110 zł. Po kilkunastu kilometrach gasł i aby zapalić trzeba było poczekać kilkanaście minut aby ostygł. Może u Ciebie jest to samo. Po zgaśnięciu sprawdź obór czujnika gdy auto jest rozgrzane. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    dzięki za podpowiedź ale czujnik położenia wału już wymieniłem na nowy, niestety dalej to samo.
  • Poziom 36  
    Mierzenie może być nie skuteczne,zanim go wyjmie -ostygnie
    założony należy spryskać zamrażaczem i natychmiast spróbować odpalić
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapewne megan 1, ale przed czy po lifcie?
  • Poziom 9  
    przed liftem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja bym sprawdził kostkę komputera wtrysku, lubi pływać w spryskiwaczu. Kolega pisze że jak poda napięcie na przekażnik pompy paliwa to odpala, do sparawdzenia masa przekażnika która idzie z komputera, oraz plus, który idzie ze stacyjki przez wyłącznik bezwładnościowy.
  • Poziom 2  
    Mam meganke 1.4 gaz i tez mi gasł na kazdym skrzyżowaniu lub przy dojeżdzaniu do ronda. Okazalo sie ze to pompa wodna siadla i plyn chlodniczy uciekal. Wymienili mi pompe i przy okazji rozrzad i jest ok
  • Poziom 9  
    pompa odpada bo płynu nie ubywało. jeszcze jedno, co może być istotne: wymieniłem komputer silnika z innego jeżdżącego auta i też nie chodził więc usterka leży gdzie indziej