Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8800GT robi zwarcie w układzie zasilania

atlantycki 10 Paź 2010 21:05 1166 2
  • #1 10 Paź 2010 21:05
    atlantycki
    Poziom 18  

Witam

Próbuje ożywić grafikę 8800GT Zotac . Karta robiła zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania (czyli mały obrót wentylatorami i stop) . Podejrzane wydały mi się mosfety w układzie zasilania wymieniłem i zastąpiłem innymi o podobnych parametrach .Karta wystartowała pokazał się obraz i za chwile spalił się jeden z mosfetów , pomyślałem że może wlutowałem jakiś inny bo na stole był już mały bałagan mosfetowy . Wlutowałem raz jeszcze kolejny i znów w tym samym miejscu (kolor zielony fot.) się przepalił . Wylutowałem wszystkie i zacząłem badać miernikiem na zwarcia i widzę że na padach nóżek jednego mosfeta jest (kolor czerwony fot.) .Tak samo zwarcie mają na nóżkach kondensatory (różowy fot.) . Wydaje mi się że nie jest to prawidłowe ale może się mylę? , przeszukałem płytkę i w innych miejscach nie ma podejrzanych zwarć ,wylutowywałem też podejrzane elementy ale zwarcie za każdym razem występuje . Czytałem na elektrodzie że te karty są dość awaryjne , proszę o wskazówki . Mam też pytanie co to za elementy oznaczone 1R5 albo R90 lub 1R0 w kwadratowych obudowach wyglądają na jakieś dławiki cewki w obudowach -pytam bo na 1R0 pękła obudowa ale to chyba nie ma znaczenia .Pozdrawiam

8800GT robi zwarcie w układzie zasilania

0 2
  • #2 19 Paź 2010 14:55
    atlantycki
    Poziom 18  

Chyba znalazłem "dziada" , mały układzik bga 2 na 2 mm po 4 wyjścia z kazdego boku i masa pod spodem .Po wylutowaniu zwarcia ustały . Za małe to żeby odczytać dokładnie wszystkie oznaczenia widze że u dołu na nim pisze H10 . Co to moze być ?.

0
  • #3 20 Paź 2010 13:01
    rafix25
    Poziom 24  

To raczej SMD niż BGA.
    BGA to technologia oparta na kulkach.
    Ale do rzeczy, musiałbyś załatwić lupę i odczytać pełną nazwę, potem już tylko "datasheet" i wszystko wiesz. :flasingsmile:
    Wydaje mi się, że to jakiś (N) MOS-FET lub dioda :scrambleup:

0