Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Technics czy Nightline ?

10 Paź 2010 21:21 2516 16
  • Poziom 8  
    Witam, planuję zakup wzmacniacza i stąd moje pytanie:

Który ze wzmacniaczy będzie głośniej grał ?
    TECHNICS SU-V40 czy NIGHTLINE 800 ?
    Który z nich mi polecacie ?

Jeśli stawiacie na Technicsa (tak przypuszczam) to może większą moc będzie miał TECHNICS SU-V5 ?

Czekam na poradę i z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 14  
    Do czego chcesz ten wzmacniacz.... NIGHTLINE 800 to wzmacniacz estradowy, a ten model technicsa wiadomo do czego (:
    W dodatku NIGHTLINE 800 to padło.
  • Poziom 8  
    Wzmacniacz chcę do pokoju, ale lubię słuchać muzyki bardzo głośno, więc najbardziej mi zależy na jego mocy.
  • Poziom 14  
    JA wybrał bym TECHNICS SU-V5. Zresztą większość myślę, że też.
    To bardzo dobry wzmacniacz. Bodajże 2*60w przy8ohm w domu na pewno wystarczy.
  • Poziom 8  
    Chyba nawet 4x60W, bo podobno można podłączyć 2 pary kolumn.
  • Poziom 14  
    to jest wzmacniacz stereofoniczny, więc ma 2 x "x" W
  • Poziom 14  
    tak, to wzmacniacz stereo, ale jest możliwość podłączenia dwóch par kolumn w tym modelu.
  • Poziom 8  
    A czemu nie polecacie TECHNICSa SU-V40 ?
    Ma cztery kanały po 100W, a poza tym 4 oddzielne końcówki mocy, co będzie dobry zabezpieczeniem. W razie jakiejś awarii pozostaną jeszcze 3.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Może mieć nawet możliwość podłączenia dwudziestu par kolumn - moc tego sprzętu to 2 x 50 W @ 8 Ohm - per channel

Cytat:
    Ma cztery kanały po 100W, a poza tym 4 oddzielne końcówki mocy, co będzie dobry zabezpieczeniem. W razie jakiejś awarii pozostaną jeszcze 3.

Ma dwa kanały po 50 W.
    4-ry to on ma wyjścia na kolumny
    Końcówki mocy ma dwie - jak się spali jedna to nie pozostaną 3, tylko pozostanie jeszcze druga
  • Poziom 8  
    scut napisał:
    Może mieć nawet możliwość podłączenia dwudziestu par kolumn - moc tego sprzętu to 2 x 50 W @ 8 Ohm - per channel

Cytat:

Ma dwa kanały po 50 W.
    4-ry to on ma wyjścia na kolumny
    Końcówki mocy ma dwie - jak się spali jedna to nie pozostaną 3, tylko pozostanie jeszcze druga

http://allegro.pl/wzmacniacz-technics-su-v40-moc-380wat-clas-aa-foto-i1252180318.html

Czyli informacje zamieszczone na tej aukcji są fałszywe?
  • Moderator
    Sprzedający na allegro pisze bzdury. Ale to jest marketing - zawsze znajdzie się ktoś kto w to uwierzy.
  • Poziom 8  
    Dzięki za radę.
    Więc jaki wzmacniacz mi polecacie? Tak jak już pisałem najbardziej zależy mi na jego mocy. Cena w granicach wyżej podanych wzmacniaczy.
    A czemu odradzacie ten wzm. Nightline 800 skoro na allegro był sprzedawany w zestawieniu z kolumnami nawet po 500W RMS ?
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc.
    Dość długo szukałem informacji i opinii na temat używanych wzmacniaczy i dowiedziałem się, że zamiast któregoś z tych Technicsów lepiej będzie kupić któryś z tych sprzętów, jak uważacie:
    Yamaha AX-540 czy Pioneer A-449 ?
    Który z nich będzie lepszym wyborem?
    Ktoś na forum pisał, że Pioneer mocniejszy.