Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 5 centralny zamek gdzie się podpiąć

angarj 10 Oct 2010 21:31 5145 4
 • #1
  angarj
  Level 10  
  Chcę zamontować alarm w mazdzie 5 i mam problem ze znalezieniem wyprowadzeń zamykających i otwierających centralny zamek .
  Teraz mogę go otwierać i zamykać tylko z fabrycznego pilota ,nie mam wewnątrz samochodu przełącznika do otwierania drzwi.
  Przy okazji może ktoś wie czy są jakieś tryby pracy zamka centralnego które można w jakiś sposób zaprogramować bo raz otworzy się zamek przy otwarciu drzwi kierowcy innym razem nie a z pilota zawsze .
  Jeśli ktoś zna się na tym modelu to proszę o pomoc ,bo na forach o mazdzie 5 nie znalazłem kompletnie nic ,instrukcję mam ,ale po niemiecku polskiej wersji również nigdzie nie znalazłem .
 • #3
  angarj
  Level 10  
  Dzięki za szybką odpowiedz dziś od rana zabrałem się za robotę niestety te kolory okazały się nie trafione po długich przejściach ustaliłem są to jeden-niebiesko pomarańczowy ze srebrnymi kropkami ,drugi - zielono czerwony ze srebrnymi kropkami widocznie inny rocznik.


  Ale zatrzymałem się na podłączeniach dzwi ,przednie dzwi i klapa tylna przy zamknięciu jest zwarcie styków ,a tylnie dzwi przy zamkniętych rozwarte styki .
  W alarmie jaki chcę podłączyć clifford concept 200 nie mam tylu wejść .
  Jaki sposób byłby najlepszym rozwiązaniem przy tylnich dzwiach nie ma problemu mogę je połączyć ,ale resztę to nie wiem jak podłączyć czy muszę zastosować przekażniki ???????
 • #4
  wirustc
  Level 11  
  CameR wrote:
  Czerwono-czarny otwiera, czerwono-niebieski zamyka .
  Przewody znajdziesz w przedniej wiązce na prawym progu.

  Witam .Wręcz nie wierzę.Właśnie u mnie w Mazdzie2 1,3 2009 Te przewody odpowiadają za otwieranie i zamykanie.Gdy zamykam i otwieram kluczykiem to raz na jednym raz na drugim przewodzie pokazuje się impuls 12V.Już dwa miesiące małymi kroczkami próbuje podłączyć autoalarm.Wobec tego co mam podłączyć pod w/w przewody?W instrukcji alarmu jest kilka schematów "positive" (+) i negative(-).Przewodów jak w większości alarmów 6.Pomar.biały, żółty,oraz te same tylko z czarnym paskiem.Co z czym? Będę niezmiernie wdzięczny.
 • #5
  zixxx
  Level 2  
  Kolego ja montowałem w 2010r tego modelu :!: . Musisz zdemontować schowek i dostać się do magistrali CAN. Patrząc na nią będziesz widział cztery kostki z przodu i dwie z boku po prawej stronie :arrow: . No wiec w drugiej kostce od lewej dwa pierwsze piny czerwone z paskami jeden pod drugim to kierunki. sterowanie centralnym zamkiem to kostka druga wchodząca z boku od prawej kolory to niebieski z pomarańczowym i zielony z czerwonym oczywiście sterowanie minusami, krańcówki to pierwsza kostka wchodząca z boku pierwszy pin w dolnym rzędzie żółty z czarnym :idea: :?: paskiem. Odcięcie zapłonu zrobiłem w wiązce stacyjki czarny gruby przewód. :D

  Moderated By CameR:

  Po dwóch latach, alarm na pewno został już zamontowany.
  Reg. 3.1.19. (13) Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.