Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie palnika do sterownika BUDREUS Logamatic R 2105

10 Paź 2010 21:44 6681 8
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc w podłączeniu palnika do sterownika Buderus Logamatic R 2105 wysyłam zdjęcia schematów po prostu nie chciałbym czegoś spaprać pozdrawiam i proszę o odpowiedź Podłączenie palnika do sterownika BUDREUS Logamatic R 2105 Podłączenie palnika do sterownika BUDREUS Logamatic R 2105
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Na tym schemacie nie oznaczyli czy faza jest na złączu sterownika czy jej tam nie ma. Trzeci styk od lewej. Musisz dojść miernikiem. reszta kabelków jest opisana gdzie zero gdzie PE i gdzie termostat.
    Podłączenie palnika do sterownika BUDREUS Logamatic R 2105
    Faza jest chyba tutaj po prawej.
  • Poziom 30  
    proponuję zaprosić serwisanta który podłączy prawidłowo palnik, sprawdzi działanie zabezpieczeń oraz wyreguluje spalanie przez palnik
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Od tego są przyjaciele z forum żeby nie musiał płacić za drogie usługi tylko zrobił to sam. Jak mu się coś zepsuje w święta to żaden serwisant nie przyjedzie. Sam byś pomógł, a nie sie wymądrzał.
    Co do zabezpieczenia od przegrania to trzeba sprawdzić jak leci faza i czy przechodzi przez bezpiecznik termiczny - jest on na schemacie.
    Co do innych zabezpieczeń to proponuję w czasie pracy palnika wyjąć fotokomórkę i sprawdzić czy palnik zgaśnie i wykona przedmuch. Skasować awarię na automacie palnikowym i to tyle.
  • Poziom 18  
    Co to za palnik?.Jeśli masz oryginalną wtyczkę palnik -sterownik to nie ma problemu.
  • Poziom 13  
    Kolego Mariusz.Lubicz. serdeczne dzięki za pomoc sprawdziłem miernikiem na styku nr 12 jest faza(l1) z podłączeniem sobie poradzę ale mam jeszcze jedno pytanie czy można jakoś obejść moduł zdalnej obsługi obiegu grzewczego BFU do tej pory używałem zwykłego termostatu pokojowego EUROSTER sterownik zakupiłem razem z piecem do tej pory palnik chodził na zwykłych termostatach chcę to po prostu trochę ucywilizować a co do BFU to można go kupić ale kosztuje 355 zł a euroster mam na miejscu pozdrawiam i proszę o odpowiedź Podłączenie palnika do sterownika BUDREUS Logamatic R 2105 Podłączenie palnika do sterownika BUDREUS Logamatic R 2105
  • Poziom 17  
    Co do ostatniego pytania to pojęcia nie mam :-) Ja jestem amatorem, który sam sobie własny palnik ustawia, bo też się wkurzyłem na niedouczonych i pazernych serwisantów. Co mogę to się podzielę wiadomościami jeżeli znam odpowiedź :-)
    Musisz mieć zestaw narzędzi do pieca olejowego. Warto zainwestować, bo później już więcej serwisantowi nie zapłacisz. Za takie podłączenie palnika by cie skroili z 500zł :-)
  • Poziom 13  
    Problem rozwiązany palnik pracuje jak powinien jeszcze raz podziękowania dla kolegi mariusz.lubicz na stronie buderusa znalazłem schemat który pokrywa się z tym co podpowiedział mi kolega mariusz pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 17  
    jacentym10 napisał:
    jeszcze raz dziękuję.

Ależ proszę uprzejmie :-)