Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z panelem przednim w laptopie

drozdalp 10 Oct 2010 22:44 828 5
 • #1
  drozdalp
  Level 10  
  Witam
  Mam problem z wejście do słuchawek.
  Gdy były podłączone słuchawki to niestety mój pies pociągnął za przewód od słuchawek i popsuło się wejscie.
  Teraz mam problem gdyż te wejście jakby jest nonstop włączone i nie grają mi głośniczki które są wbudowane w laptopie. I mam pytanie co zrobic żeby je włączyć ?

  PS: sterowniki od karty dźwiękowej to realtek 5.10.0.5628
 • #2
  mkubol
  Level 24  
  Kolego nie wiem czy masz podstawową wiedzę o takich sprawach, ale Laptopa trzeba rozkręcić i po prostu obejrzeć dokładnie czy wszystkie styki są prawidłowo.
 • #3
  Januszf777
  Level 27  
  Witaj.
  A tak bez rozkręcania, czy wtyk od słuchawek po wyszarpnięciu przez zwierzaka jest cały, czy też kawałek został w gnieździe? Bp jeśli coś zostało to długa cienka pęseta (przy odłączonym całkowicie zasilaniu, także aku) i odrobina sztuki manualnej aby to co pozostało wyciągnąć. Jeśli nic w gnieździe nie zostało to niestety trzeba dokładnie przyjrzeć się stykom we wnętrzu gniazda gdyż mogą być pogięte lub tak jak kolega mkubol pisał trzeba obejrzeć mocowanie gniazda do płyty.
 • #4
  drozdalp
  Level 10  
  Witam

  Styki były już prostowane i działało normalnie przez pare dni, lecz znów się popsuło a styki sa proste i sie nie stykają. W gnieździ nic nie zostało.

  PS: rozbiorę laptopa i jeszcze raz dokładnie zobaczę.
 • #5
  drozdalp
  Level 10  
  Wejście w laptopie jest w środku całe pogięte i połamane. Na razie nie mam zbytnio funduszy na jego wymianę. Da rade jakoś w sterownikach dźwięku pogrzebać żeby odpalić głośniczki w laptopie ?
 • #6
  User removed account
  User removed account