Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny do 1500zł do technics SU-V670 - Tonsil

espe 10 Oct 2010 23:29 2955 9
    espe
    Level 9  
    Witam Wszystkich,
    proszę o radę użytkowników wyżej wymienionego wzmacniacza oraz /lub niżej wymienionych kolumn.
    Wzmacniacz jest, kolumny do kupienia zestaw ma grać w pokoju 35m2.
    Kolumny, które mnie zainteresowały to:
    Maestro II 180
    Siesta
    Fiesta
    Maestro I 130
    Maestro S

Muza różna, raczej niezbyt głośno, przynajmniej w większości przypadków.
    Audiofilem nie jestem ale jak każdemu zależy mi na fajnym dźwięku, basik miły niski musi być ale góra również.
    No właśnie i mam dylemat z kolumnami, byłem juz prawie zdecydowany na Maestro II 180, ale doczytałem, że Siesty lepsze. Pytanie czy z wymienionym wzmacniaczem tez będą lepsze, na allegro do kupienia są i Siesty i nowsze Fiesty, pytanie czym się różnią, co lepiej wybrać (czasami słychać opinie, że niby na papierze nowszy sprzęt jest lepszy, ale okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie, że stary lepiej zrobiony, lepsze czyt. droższe komponenty i nowy model to nic innego jak cięcie kosztów). Stąd pytanie. Dotarłem do opinii, że maestro I 130 są lepsze od II 180, stąd 130 w zestawieniu. Dodatkowe pytanie, czym różnią się Maestro S od M.II 180? Chyba, że zupełnie coś innego, inna firma. 1500 oczywiście +/- jakaś kwota, choć przyznaję , że 2000 to już maksimum absolutne.
    zukzukzuk
    Level 20  
    espe wrote:

Muza różna, raczej niezbyt głośno, przynajmniej w większości przypadków.
    Audiofilem nie jestem ale jak każdemu zależy mi na fajnym dźwięku, basik miły niski musi być ale góra również.
    Chyba, że zupełnie coś innego, inna firma. 1500 oczywiście +/- jakaś kwota, choć przyznaję , że 2000 to już maksimum absolutne.

Doradzam zupełnie coś innego:) Spójrz na wątek Kolegi, co składa sprzęt za 2 kzł...

Jesteś z wielkiego miasta, więc pewno łatwiej Ci będzie porównać nowe z nowym i ze starszym w podobnej cenie (więcej ofert)...

Odradzam kupowanie kolumn wyłącznie po przeczytaniu opisu, jak to pięknie grają.

Pozdr.
    globus1987
    Level 29  
    Siesta dobre kolumny ale nie do takiego pomieszczenia. Zukzukzuk ma pewnie coś na myśli, ze stajni Infinity co sprawdzi się dobrze w dużym pomieszczeniu tylk9o nie za bardzo z tym wzmacniaczem.
    espe
    Level 9  
    Proszę więc o rady, skłaniam się do Maestro, nie dlatego, że lepsze tylko wydawały mi się bardziej dopasowane do wzmacniacza pod wzgledem mocy.
    A wzmacniacz zły jest? Czytałem, że nie jest taki tragiczny, oczywiście biorąc poprawkę na samego technicsa, który nie ma najlepszych opinii. Oczywiście zawsze można go sprzedać tym bardziej, że jest praktycznie nowy i kupić coś lepszego, ale wtedy to już troche inny wątek...

Pomieszczenie niby spore, ale żeby Siesty się nie nadawały?
    globus1987
    Level 29  
    Suv670 prawie nowy?. Mi się wydaję, że ten wzmacniacz ma ok 15lat w zwyż. Siesty są na 2x15cm midwooferach więc w takim pomieszczeniu nie będzie za dużo basu ale jeśli nie jesteś jego maniakiem będą o wile lepsze niż maestro.
    espe
    Level 9  
    nowy nie oznacza młody, po prostu mało używany.

Co do basu to lubię, bardzo lubię, niski mięki bas, nie dudnienie, wyraźnie słyszalny. Chyba jestem maniakiem basu. Chciałbym jak w erze: wszystko. No może oprócz jazgotu, ma być wyraźnie, ze szczegółami ale i z miekkim basem, i do tego niezbyt drogo. Na obronę powyższego dodam, że nie musi to być to hi-end może to być pewien kompromis, powiedzmy produkt z najlepszą relacja jakość-cena. Jesli w tym kompromisie po drodze był wybór pomiedzy wysokimi tonami w super jakości a basem w super jakości wybrałbym chyba bas.
    zukzukzuk
    Level 20  
    globus1987 wrote:
    Siesta dobre kolumny ale nie do takiego pomieszczenia. Zukzukzuk ma pewnie coś na myśli, ze stajni Infinity co sprawdzi się dobrze w dużym pomieszczeniu tylk9o nie za bardzo z tym wzmacniaczem.

Hm.
    Jeśli zauważyłeś, tym razem proponowałem Dynaudio:) Na Infinity trochę mało kasy. Chyba, że model RS 6000/6001 (też dobry).
    Lecz to prawdopodobnie mija się z celem. Jak młody człowiek może zaakceptować tak anachroniczny wygląd (Dynki)? Jeszcze głośniki do góry nogami!
    Tymczasem z tabliczki wynika, że to może być BOMBA! 32 Hz przy wymaganym spadku i 96 dB! Przyjazna impedancja. Co prawda tego modelu nie słuchałem. Ale mnóstwo innych monitorów Dynaudio. Zawsze na basie było mięcho (mimo, że były to sporo mniejsze monitory).

Pozdrawiam!
    globus1987
    Level 29  
    Pokusił bym się na miejscu autora tematu chociażby o Rs-y o których piszesz, powinny idealnie sprawdzić się w takim pomieszczeniu.
    espe
    Level 9  
    Poszukałem jeszcze trochę, skontaktowałem się z Tonsilem, co oni by poradzili.
    Tonsil twierdzi, że do takiego pomieszczenia najlepsze będą Fiesty.

Was proszę o radę czy nie lepiej kupić STX FX-300? A może FX-200?

Na tym forum sporo jest opinii, że Fiesty (Siesty) są świetne, ale STX FX-300 jest jeszcze lepsze. Jak to się ma do 35m2?

W budżecie bym się zmieścił, wprawdzie maksymalnym ale jednak jak mam wydać 1600 to dopłata 200zł do FX-300 ma sens - o ile są lepsze...
    globus1987
    Level 29  
    Fx-300 to najlepsza konstrukcja z tych tutaj wymienionych i dwa 18cm midwoofery dadzą radę w takim pomieszczeniu. No i od siest wyróżnia je o wile lepszy głośnik wysoko-tonowy więc warto dołożyć.