Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wybrać telewizor z wifi, bardzo proszę o pomoc

Jose_Jalapeno 11 Oct 2010 08:48 29635 10
Wago
    Jose_Jalapeno
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem jak w temacie. Przygotowuję się do kupna TV. Mam pewne wymagania co do niego, niestety kompletnie nie orientuję się w nowych "trendach". Do tej pory telewizor nie był mi potrzebny, a mój ostatni taki sprzęt to sony trinitron z przed 20 lat :) Najchętniej bym wszędzie postawił komputery, jednak pojawia się potrzeba kupna telewizora;)

Moje wymagania co do tv:
    1. telewizor z wifi
    2. W okolicach 2500zł (tak rzuciłem, oczywiście może być tańszy i może być droższy, chętnie przyjmę wszelkie sugestie bo się nie znam :))

Zastosowanie:
    Chcę aby na telewizorze można było odtwarzać filmy z komputera po WiFi, bo kabli mi się nie widzi ciągnąć (dosyć duża odległość komputerów). Nie wiem, czy to możliwe, ale bardzo by też było mile widziane, jeśli taki telewizor można by było przez WiFi wykryć jako drugi ekran. Być może jest mi potrzebny jakiś przekaźnik multimediów do tego wszystkiego, jeśli tak, to też chętnie zasięgnę u was opini:) planuję w przyszłości zakup projektora i też bym chciał, żeby pracował bezprzewodowo, więc może już zacznę tworzyć infrastrukturę.
    Nie mam pojęcia ile cali "powinien" mieć TV, także też proszę o jakąś radę. Dla mnie to czarna magia.

Z góry dziękuję za pomoc!
  • Wago
    1 PAWEL
    Level 42  
    Wybrał bym LG LE 42 5500

http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-lcd-tv-42LE5500.jsp

Dodano po 2 [minuty]:

Pobór mocy Inteligentny System Oszczędzania Energii Plus
    Obraz
    Przekątna ekranu [cal] 32
    Format obrazu 16/9
    Rozdzielczość 1920 x 1080
    Kontrast dynamiczny 5 000 000:1
    Czas reakcji [ms] 2.4
    Częstotliwość odświeżania [Hz] 100
    Zastosowane technologie
    24p Real Cinema
    MPEG-4
    Full HD
    Tryb ekspercki według ISF, Kąt widzenia
    (poziom/pion): 178 stopni/178 stopni,
    TruMotion 100Hz, Multisystem-(PAL; Secam; NTSC)
    Tuner
    Tuner TAK
    Teletekst TAK
    Pamięć stron teletekstu 1000
    Dekoder MPEG-4 AVC(H.264)
    Funkcje
    Konfiguracja Menu wyświetlane na ekranie (OSD)
    Magistrala
    SimpLink
    Zastosowane technologie
    DLNA informacje
    Wireless-Ready
    Inteligentny czujnik, BroadBand, Video Call
    Nagłośnienie
    System fonii Stereo
    Uprzestrzennienie dźwięku TAK
    Dźwięk - technologie
    Dolby Digital informacje
    Głośniki 2 głośniki
    Moc głośników [W] 20
    Infinite Sound, Clear Sound II
    Złącza
    Panel przedni TAK
    HDMI 4
    Wejście S-Video NIE
    Wejścia Euro Pełne
    Wyjście audio TAK
    Zastosowane technologie
    USB
    Common Interface
    D-Sub
    RS232c
    Inne wejścia/wyjścia
    2 x złącze USB, 2 x wejście AV,
    2 x złącze komponentowe audio, 1 x złącze antenowe,
    1 x złącze cyfrowe wyjście audio,
    1 x złącze RGB D-sub (15pin), 1 x złącze PC audio,
    1 x złącze RS-232C, 1 x LAN
    Fizyczne
    Konstrukcja Podstawa
    Wysokość [cm] 50
    Szerokość [cm] 78.5
    Głębokość [cm] 3.99
    Waga [kg] 10.5
    Waga z podstawą: 12.7 kg, Wymiary z podstawą
    (szer. x wys. x gł.): 78.5 x 55.8 x 22.1 cm
    Instrukcja w języku polskim TAK

LE5500 to dzieło wizjonera! Rewolucyjna technologia podświetlenia
    ekranu diodami LED PLUS z funkcją Spot Control wydobyły niespotykaną
    czerń i soczystość barw! Krystalicznie czysty obraz oraz potężny, szczegółowy
    dźwięk pozwalają poczuć w domu prawdziwą magię kina. Szerokopasmowy
    sygnał oraz bezprzewodowe połączenia sprawiają, że telewizor zastępuje każde
    urządzenie multimedialne – możesz prowadzić wideo konferencje, masz dostęp
    do Internetu lub zasobów przenośnych dysków. Włącz wygodę!

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

Adapter Wi-fi LG AN-WF100

http://www.neonet.pl/adapter-wi-fi-lg-an-wf100.html?gclid=CM-dgMLWzaQCFY0_3godCTUWEg

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.lg.com/us/tv-audio-video/accessories/LG-tv-accessories-AN-WF100.jsp
  • Wago
    Jose_Jalapeno
    Level 10  
    czy 42'' to nie trochę mało? telewizor będzie takim prawie, że kinem domowym :) A co do ceny to chyba trochę dużo jak za 43''? Czy się mylę? Ale widziałem po 3tys telewizory 3d wiec (nie chce takiego).
    Co do tego adaptera.. trochę dużo jak za głupi adapter. Czy jest możliwość kupienia do telewizora LG zwykłego adaptera i podłączenia? A jeśli nie, to czy da się 'zmodyfikować; zwykły adapter, zeby tyle nie placic ;D
    1 PAWEL
    Level 42  
    Witaj
    za 3000 zł to dostaniesz używaną plazmę nowe zaczynają się 47" za około 5000zł. Na elektrodzie widziałem pytanie i opis adaptera ale czy będzie działał z kazdym lcd ? Adaptery usb praktycznie zaczynają się od ceny 200zł.

Dodano po 1 [minuty]:

http://allegro.pl/telewizory-3d-85175
    Ekspert_Philips
    Level 13  
    Jose_Jalapeno, wspominasz, że telewizor miałby pełnić funkcję kina domowego – co jak rozumiem w dużej mierze odnosi się także do przekątnej ekranu. Być może sprawdziłby się już telewizor o przekątnej 37 cali, a może dopiero ekran w okolicach 47 cali spełniłby Twoje wymagania. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w którym umieścisz telewizor oraz od odległości oglądania. Znając te dane na pewno łatwiej będzie nam określić jaka przekątna ekranu byłaby w Twoim przypadku najodpowiedniejsza. Bez względu na rozmiar ekranu, z gamy telewizorów Philips, mogę polecić pod Twoją rozwagę modele z serii PFL7605H. Telewizory z tej serii posiadają funkcję Wi-Fi Ready, co oznacza, że podłączając adapter USB (np. PTA 01/00) urządzenie nawiąże bezprzewodową łączność z siecią komputerową. Adapter ten umożliwia także bezprzewodowe przesyłanie obrazu z PC-ta na ekran telewizora. Ponadto telewizory z tej serii wyposażone są w funkcje przeglądania multimediów z komputera (DLNA) oraz przeglądania zasobów internetu bez konieczności włączania komputera (funkcja NetTV).

Tym co wyróżnia te telewizory – i tym samym uatrakcyjnia oglądanie filmów – jest Ambilight Spectra, funkcja emitowania łagodnej poświaty wokół telewizora. Barwy emitowanego światła zmieniają się wraz ze zmianą kolorystyki wyświetlanej na ekranie sceny.

Jeśli masz pytania, chętnie odpowiem.
    giebek
    Level 10  
    Jak można przesłać film do tv jest do tego jakiś program?
    Mam NetCast ale tam jest tylko to co oni przydzielą.
    Jak oglądać filmy bezpośrednio z komputera za pomocą wifi??

Mam LG 42LE5500 i adapter Wi-fi LG AN-WF100

Dzięki za pomoc.
    artktos
    Level 1  
    giebek wrote:
    Jak można przesłać film do tv jest do tego jakiś program?
    Mam NetCast ale tam jest tylko to co oni przydzielą.
    Jak oglądać filmy bezpośrednio z komputera za pomocą wifi??

Mam LG 42LE5500 i adapter Wi-fi LG AN-WF100

Jeśli masz skonfigurowane połączenie z siecią to proste: z telewizorem dostałeś płytę z Nero MediaHome4. Instalujesz, określasz, jakie foldery mają być udostępnione i włączasz serwer DLNA. W telewizorze wchodzisz w "moje media" i wybierasz Nero MediaHome.
    maszakow
    Level 12  
    CO do Philipsa - cena zależy zdecydowanie od przekątnej :) póki co 32 cale idzie dostać za 2400 PLN, do tego dochodzi adapter ok 230 PLN, więc niewiele budżet przekraczasz ale dostajesz naprawdę wypasiony telewizor. Z Ambilightem :)
    Pytanie tylko czy to naprawde aż tak niezbędne? Jeśli masz komputer możesz podpiąć go do TV a adaptery WiFi do komputera zaczynają się od 20 PLN.
    l_smolinski
    Level 11  
    WIFI, ok szukam też czegoś takiego, ale czy da się przekierować streama z internetu (telewizji internetowej) prosto do takiego telewizora jakoś? Najlepiej z pominięciem komputera. Nie sądzę aby takie coś było ale warto spytać.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Brak zainteresowania tematem przez autora wątku, ponadto wykopaliska!
    Jaki wybrać telewizor z wifi, bardzo proszę o pomoc