Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd obiektywu - Canon PowerShot S3

Missgau 11 Paź 2010 12:09 4996 5
 • #1 11 Paź 2010 12:09
  Missgau
  Poziom 2  

  Witam,

  Mam problem z moim aparatem, a mianowicie wyskakuje mi napis "Błąd obiektywu, włącz aparat", przy czym silnik obiektywu był już wymieniany miesiąc temu. Myślałam, że już będę mieć z tym spokój i w końcu będę mogła robić zdjęcia. Ale nie! Gdy robię zoom, nie ważne czy zoom in czy out, aparat zaczyna "pikać" i pojawia się ten napis. Więc staram się go wyłączyć i włączyć ponownie. I znowu, przy wyłączaniu coś mi tam buczy. Gdy jednak już się wyłączy, włączam ponownie. Cieszę się bo widzę, że działa. Ale gdzie tam, za chwilkę znowu pokazuje mi się ten napis. A i jeszcze myślałam, że to problem z bateriami, ale po zakupieniu i naładowaniu nowych akumulatorków, problem ciągle się pojawia.

  Mam nadzieję, że opisałam swój problem dość klarownie. Chciałabym się dowiedzieć, przed pójściem z reklamacją, czy może już tak ktoś miał, i ewentualnie czy można to jakoś samemu naprawić.

  0 5
 • #2 11 Paź 2010 14:12
  gajmix
  Poziom 32  

  Z tą reklamacją to może być rozmaicie, to niekoniecznie musi być wadliwy silnik przekładni, bo chyba to było wymieniane? W tym modelu Canona uszkodzenie silnika raczej nie skutkuje komunikatem "Błąd obiektywu", nie sądzę też żeby serwisant w trakcie naprawy coś namieszał, bo do wymiany nawet całej przekładni nie jest potrzebny demontaż obiektywu. Podejrzewam że zrobiono nie to co trzeba

  0
 • #3 13 Paź 2010 14:28
  Missgau
  Poziom 2  

  Dzięki za odpowiedź. Tak, wymieniany był silnik przekładni. Byłam już jednak z tą reklamacją, gość sam się zdziwił, że nadal nie działa tak jak powinno. Przyjęli tę reklamację na szczęście i ponownie sprawdzą co tam nie działa. Mam nadzieję, że w końcu mi go naprawią jak trzeba i to co trzeba.

  0
 • #4 24 Lut 2011 22:38
  ukasz.szy
  Poziom 2  

  mam dokładnie ten sam problem bład obiektywu w warunkach o których
  piszesz
  udało ci się go rozwiązać ??

  0
 • #5 12 Kwi 2011 13:23
  zippy
  Poziom 12  

  Witam
  Mam canona S3 IS.
  Był cały zapiaszczony, rozkręciłem przeczyściłem obiektyw zaczął pracować.
  Robi nawet zdjęcia, niestety przy ruchu zoomem turkocze, i przy wysunięciu na max pokazuje błąd obiektywu i wyłącza się.
  Czy podczas składania trzeba ustawić silnik/ obiektyw w jakiejś ściśle ustalonej pozycji ?

  1
 • #6 12 Kwi 2011 16:57
  gajmix
  Poziom 32  

  Obiektyw powinien być ustawiony w pozycji zerowej (całkowicie złożony), ale w zasadzie nawet jak zostanie trochę wysunięty, to aparat po włączeniu cofnie go i wysunie od nowa. Ten obiektyw jest trudną konstrukcją dla amatora, przy składaniu trzeba zachować określoną kolejność, jeśli pominie się chociaż jeden krok poskutkuje to komunikatem "błąd obiektywu".

  1