Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka samsung C108STF Spalony magnetron.

I.T.I 11 Paź 2010 13:56 4772 3
  • #1 11 Paź 2010 13:56
    I.T.I
    Poziom 16  

Witam.
    Kilka dni temu w mikrofalówce przy wyjściu falowodu koło płytki mikowej coś zaiskrzyło jak się później okazało był to przeskok łuku elektrycznego po rozebraniu i odkręceniu magnetronu ujrzałem coś takiego (prawdopodobnie przeskok łuku z osłony anteny magnetronu na obudowę). Miedzy stykami magnetronu jest zwarcie.
    Mikrofalówka samsung C108STF Spalony magnetron.
    Mikrofalówka samsung C108STF Spalony magnetron. Mikrofalówka samsung C108STF Spalony magnetron. Mikrofalówka samsung C108STF Spalony magnetron. Mikrofalówka samsung C108STF Spalony magnetron.

Teraz mam do was pytanie co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Opłaca się wymieniać magnetron? Czy po wymianie długo podziała?

Pierwszy raz naprawiam mikrofalówkę.

0 3
  • #2 11 Paź 2010 23:03
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przebicie w antenie magnetronu spowodowało wypalenie w płytce mikowej i zbyt późna reakcja na iskrzenie z twojej strony.Po wymianie magnetronu i płytki mikowej sytuacja wróci do normy ,Musisz tylko przekalkulować sens ekonomiczny naprawy.

0
  • #3 22 Sty 2015 22:42
    liberbog
    Poziom 1  

Ta informacja może przdać się w przysłości. Też miałem iskrzenia, ale była natychmiast reakcja, robiłem stop na sterowniku. Gdybyś tak robił zapobiegłbyś przepaleniu magnetronu i wystaczyłoby pomalować zwykłą farbą (olejną) w środku tam gdzie wchodzi czubek magnetronu, aby zapobiec iskrzeniu. Następowało najzwyklejsze przebicie.

1
  • #4 22 Sty 2015 22:45
    I.T.I
    Poziom 16  

Tak to jest jak za dużo ludzi używa mikrofalówki i nikt nie dba :P dzięki za info po 4 latach.
    mikrofalówkę wymieniłem na nowa i już 4 rok śmiga.

1