Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX PHASER 3100MFP Reset tonera

Kostek II 11 Paź 2010 16:35 13714 19
  • #1 11 Paź 2010 16:35
    Kostek II
    Poziom 2  

PHASER 3100 drukuje nie do wyczerpania tonera, a z licznika. Mimo że jeszcze jest proszek, toner kończy pracę. A już o dosypaniu proszku nie ma co planować.
    Czy ktoś poradził sobie z problemem przez zatrzymanie licznika lub jego reset, kupno karty resetującej, itp.
    Za pomoc z góry dziękuję.

1 19
  • #2 04 Gru 2010 19:40
    logo2
    Poziom 14  

python25 napisał:
    Odświeżę temat czy ktoś ma jakieś propozycje odnośnie zresetowania licznika?

Mam karty. Są dość drogie.
    Więcej na priv. - "regulamin chyba nie pozwala otwartym tekstem"

A.T.

0
  • #3 21 Lut 2011 19:42
    mikr23
    Poziom 9  

Witam. Mam kartę jednak nie wiem jak ją wymienić? Ma ktoś może instrukcję jak go wymienić?

0
  • #4 22 Lut 2011 09:09
    Kostek II
    Poziom 2  

Na allegro dostepne są karty chipowe resetujące licznik na nastęne 4000 kopii. Sprawdziłem działają. Innej metody chyba nie ma.

Dodano po 4 [minuty]:

mikr23 napisał:
    Witam. Mam kartę jednak nie wiem jak ją wymienić? Ma ktoś może instrukcję jak go wymienić?

Kartę należy zgodnie z instrukcją drukarki włożyć w gniazdo karty znajdujące sie z przodu urządzenia i to wszystko.

1
  • #5 11 Kwi 2011 10:29
    MaT
    Poziom 11  

Witam; jest lepsza (tańsza) metoda na reset licznika. Licznik zapisany jest w standardowej pamięci eeprom 24c16. Wystarczy wylutować oryginalną pamięć i wstawić nową pamięć z wgranym wsadem ze strony: http://www.ots45.ru/support/xerox3100.html. Jak dobrać się do tej pamięci pokazane jest na tym filmiku:http://youtu.be/A24qo2TcXYE. Przetestowałem na mojej drukarce i działa. Dorobiłem sobie jeszcze podstawkę, żeby można było łatwo programować pamięć. Uwaga: jedna pamięć dip08 24c16 nie chciała mi działać, być może spowodowanie to było zbyt niskim jej zasilaniem w drukarce (3.3V). Wstawiłem z powodzeniem inną.

0
  • #6 25 Lip 2011 14:25
    salem69
    Poziom 9  

Witam kolegów mam taką drukarke Xerox 3100 mfp po wgraniu softu ze strony jaką podał Kolega Ma T moja drukarka drukuje 6 stron i znowu pisze wymień toner bo jest pusty zmieniałem kilka pamięci 24c16 i ten sam efekt Prosze o pomoc Pozdrawiam

0
  • #7 25 Lip 2011 20:17
    MaT
    Poziom 11  

Witam, czy zawartość pamięci EEPROM po wydrukowaniu tych 6 stron się zmienia? Jeśli tak to można spróbować dać stan wysoki na pin 7 (WP Write Protect), wtedy ochrona zapisu nie pozwoliłaby na zmianę zawartości pamięci.

0
  • #8 04 Sie 2011 13:51
    salem69
    Poziom 9  

Witam,
    po wydrukowaniu ok 6 stron treść pamięci sie zmienia pamięc zapisuje i odczytuje PonyProg-iem
    Po wgraniu nowego softu w menu drukarki pokazuje że toner ma 0% wydrukuje 6 stron i pisze zmien toner..... . czy tak ma być czy powinien pokazać 100%
    Zrobie test z blokadą zapisu na 7 nodze i dam odpowiedz Pozdrawiam

0
  • #9 23 Sie 2011 15:18
    pawelq82
    Poziom 11  

Mam i karty i zasypki. Wszystko działa pięknie. Producent UniNet.

0
  • #10 15 Wrz 2011 12:50
    salem69
    Poziom 9  

salem69 napisał:
    salem69 napisał:
    Witam,
    po wydrukowaniu ok 6 stron treść pamięci sie zmienia pamięc zapisuje i odczytuje PonyProg-iem
    Po wgraniu nowego softu w menu drukarki pokazuje że toner ma 0% wydrukuje 6 stron i pisze zmien toner..... . czy tak ma być czy powinien pokazać 100%
    Zrobie test z blokadą zapisu na 7 nodze i dam odpowiedz Pozdrawiam

Witam ,
    Po blokadzie 7 nogi do plusa czy minusa efekt jest taki sam jak wcześniej pisałem nawet jak 7 nogę zostawię w powietrzu .
    Raz wydrukował 9 stron ale zaznaczyłem mały tekst i drukowanie 9 stron naraz
    załączam wsad który wgrałem do "XEROX PHASER 3100 MFP/X EUR "to jest pełna nazwa mojej drukarki i wsad Po blokadzie jak napisze "wymień toner"
    Proszę o Pomoc POZDRAWIAM Salem69

w załącznikach wsad na 12000 kopi i wsad po zmianie przez drukarkę

0
  • #11 27 Wrz 2011 12:33
    szansa
    Poziom 11  

Witajcie,

A co gdy w momencie włożenia zamiennika (toner i karta) maszyna pisze "odczyt kart czasowo wyłączony" ?

Klient założył nową kasetę, nie użył karty.
    Po kilku dniach dostał komunikat o zużytym tonerze.
    Poinstruowany o potrzebie kart, wyszperał ja z opakowania i włożył... niestety zobaczył komunikat jak wyżej opisany.
    Sprzedawca przyjechał z kolejną sztuką zamiennika, komunikat ten sam.

Czy zamiennik do bani?

Pozdrawiam

12.10.11 ps. oryginał również nie działa.
    Brak pomysłów. Nie należy używać Xeroxa :-)

2
  • #12 11 Lis 2011 17:25
    j4r3kl
    Poziom 1  

Witam. Mam pytanie, czy jest jakis sposób żeby wgrać starszy firmware do drukarki 3100MPF. Pozdraiwam

0
  • #14 27 Sty 2012 15:27
    dawciol92
    Poziom 1  

Czy te karty są wielokrotnego użytku, czy wystarczają tylko na jedno zresetowanie?

0
  • #15 27 Sty 2012 19:05
    pawelq82
    Poziom 11  

wystarcza tylko na jedno zresetowanie.

0
  • #16 09 Lip 2012 23:31
    Mandarynia
    Poziom 9  

Witam - podbijam temat, bo mam pytanie.

Właśnie skończył mi się toner rozruchowy w tym Xeroxie i tak sobie pomyślałam, że może zostało tam jeszcze troszkę proszku, ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Co prawda drukarka mnie nie wpuszcza, bo każe wymienić toner, a po jego wyjęciu i włożeniu mówi: "WLOZ KARTA TONERU", więc zastanawiam się, czy jak kupię taką kartę to odblokuje mi się drukowanie, czy nie ma szans?

Powiem szczerze, że chętnie bym się pozbyła tej maszyny, dlatego chciałabym "wydusić" z niej ostatnie soki a potem oddać. Chyba że jest ktoś z Wrocławia, kto za rozsądną cenę zregenerowałby mi toner?

Pozdrawiam - Monika

0
  • #17 21 Lip 2012 01:05
    pctech
    Poziom 10  

Koleżanko kup kartę jeśli chcesz wydrukować nie więcej niż 100-300 k. z reguły jak regeneruje ten toner to na oko tyle zostaje. Dużo zależy także od tego co drukujesz. Toner jest do zrobienia. Więcej info na priv.

0
  • #18 28 Lut 2013 20:07
    p4v3u
    Poziom 27  

witam,

Mam takie urządzenie z niewiadomą pzreszłością.

W związku z niestandardową procedurą wymiany tonerów mam pytanie, czy da się jakoś wyzerować licznik stron za pomocą menu seriwsowego?

Jak w ogóle wywołać to menu? Czy da się wydrukować jakieś w miare szczegółowe zestawienie wydrukowanych stron, zużycia podzespołów itp?

Już jako bonus zapytam, czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na udostępnienie i monitorowanie działania / utylizacje tej drukarki w sieci? Potrzebuje udostępnić w niewielkiej sieci, dla kilku osób.

Mam wersje bez ethernetu ale z faxem.

0
  • #19 01 Mar 2013 08:36
    rys57
    Moderator

Post scaliłem z tematem.
    W sprawie resetu tonerów czytaj to, co wyżej.

2
  • #20 21 Sie 2013 09:13
    mikr23
    Poziom 9  

Witam. Czy jest możliwość zresetowania karty do drukarki? Mam już ich kilka zużytych i może da się je jakość wyzerować. Ktoś może próbował?

1