Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logano G124 pękniete żeliwo!

11 Paź 2010 18:38 5218 17
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam piec Buderus Logano G124 i mam pękniecie z prawej strony na bloku żeliwnym. Niestety nikt nie chce się podjąć jego spawania a jeżeli już to nie dają gwarancji na to. Jeżeli jest ktoś w posiadaniu takiego pieca w częściach lub w całości to proszę o kontakt ponieważ będę zainteresowany zakupem najchętniej samego żeliwnego bloku kotła.

Sprawa pilna bo idzie zima a z pieca kapie woda i spada ciśnienie dzięki temu w instalacji do 0.

Jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc to proszę o kontakt: 516-314-119

Dzięki z góry i pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Wpisz w wyszukiwarkę Allegro. proponuję kupić nawet inny kociołek olejowy używany. Poszukaj tam, a Buderusa więcej nie kupuj. To przereklamowane i przepłacone badziewie o kosmicznym kształcie. One się psują wszystkim. Naprawa nieopłacalna.
  • Poziom 9  
    To jest kocioł gazowy a pękniecie powstało zapewne przy dobijaniu ciśnienia do instalacji poprzez wprowadzenie zimnej wody. Kocioł ma ok 10lat i poza ta usterka nie było z nim problemów.
  • Poziom 17  
    adrien36 napisał:
    To jest kocioł gazowy a pękniecie powstało zapewne przy dobijaniu ciśnienia do instalacji poprzez wprowadzenie zimnej wody. Kocioł ma ok 10lat i poza ta usterka nie było z nim problemów.

Usterka pewnie powstała od wady materiałowej, a nie od twojego używania. te olejowe i gazowe są podobne. Nie kupisz samego bloku za małe pieniądze. Piec żeliwny powinien wytrzymać 25 lat. Po to kupiłeś żeliwny i za niego dałeś grubą kasę. Inaczej byś kupił blaszaka na ścianę.
  • Poziom 20  
    Człon do kotła G124 kosztuje ok 650 zł.
    Spawanie może się nie udać, a i tak musisz rozebrać kociołek do cna czyli rozkręcić człony.
    Nie wiem czy nie lepiej wymienić więc człon??
  • Poziom 9  
    Gdzie można taki człon do tego modelu zakupić? 650zł za jedna część?
  • Poziom 9  
    Logano G 124 X

Moc:

Pn: 24 kW
    Qn: 26.1

Pekniecie na prawej scianie stojac przodem do pieca.

Dodano po 13 [minuty]:

Zauważyłem aukcje z Logano G124 z 2001r. ale ma 20kW i tu pytanie czy ten niższy model obsługuje drugi obieg tzn podłogówkę? I czy te 4kW mniej mogą być za słabe?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    20 kW = 2 człony środkowe + 2 człony boczne
    24 kW = 3 człony środkowe + 2 człony boczne

Sam człon chyba nie jest do kupienia. Wg mnie trzeba kupić cały korpus kotła. Można by próbować rozkręcać, przekładać, dokładać. Ale to wiąże się z wymianą sworzni, podkładek, sznura, ... i trzeba mieć specjalne klucze do skręcania kotła.

Automatykę możesz przełożyć ze swojego kotła jeśli będzie taka potrzeba. Czy starczy Ci 20 kW zamiast 24? - nie wiem bo skąd.
  • Poziom 20  
    Człony są dostępne w Buderusie ostatnio zamawiałem dla klienta środkowy człon.
  • Poziom 9  
    Jakie to są koszta tego skręcania rozkręcania i samego członu a raczej prawej ściany? Jest ten 20 kW... sterownik bym wziął swój ale czy te 20kW wystarczy bo jest dużo podłogówki i parę pięter...
  • Poziom 17  
    Może nie wystarczyć 20kW. Poszukaj innego pieca, czemu akurat na Buderusa się uparłeś? Powtarzam - to drogi piec z drogim ekskluzywnym serwisem, brak dokumentacji, brak części zamiennych na wolnym rynku. Widzisz co cię spotkało.
    Kupiłeś żeliwo, bo miało być na 25 lat.
    Wymiana takiego członu pieca to nie bułka z masłem. Musisz do tego mieć narzędzia i pewnie coś do uszczelnienia po rozkręceniu członów i zero gwarancji, że nie będzie ciekło.
    Zobacz co wypisują na stronie Buderusa - żeby nie kupować w internecie. To jak to jest? Buderus fabryka sprzedaje kotły bokiem, poza własną siecią - bo widzi, że sprzedaż spada, a serwisy się zmówiły z serwisantami przeciw własnym klientom.
    Przecież te kotły z internetu to nie tanie podróbki ale te same Buderusy więc o czym tu rozmawiamy? A może taka polityka żeby sprzedawać taniej na boku ale zrobić szlaban na części?
    Niemniej jednak praktyki podłe.
    Moja rada.
    Kup blaszany kocioł gazowy 24kW z Allegro za 1500zł i zapomnij o kłopocie. jak ci padnie to wymienisz połowę części za pół darmo. I nie kupuj Buderusa ani Viessmanna, bo znowu będzie kłopot z tanim serwisem.
  • Poziom 9  
    Jaki model jaka firma, która będzie obsługiwała ten zasobnik buderusa i wszystkie pompy itd. Blaszak wiąże się z większymi kosztami za gaz? Albo jakiś dobry żeliwny innej marki? Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Napisałem ci co o tym myślę. To tylko piec! To nie samochód do szpanowannia czy iPhone.
    Każdy piec ma jakąś elektronikę, którą można sterować pompy. Nie ma to żadnego znaczenia. Firmy ci nie podam, sam sobie wybierz. Wejdź na allegro wpisz "kocioł gazowy" później poszukaj 24-28kW i posortuj ceną. Zobacz czy ma regulator pogodowy. Każdy kocioł ma teraz sterowania albo dwiema pompami albo zaworem trójdrożnym do ładowania cwu. I nie kupuj tych drogich markowych gniotów.
    Nic więcej gazu spalać nie będziesz, albo nawet i mniej jak nowszy kocioł niskotemperaturowy. Weź go o mocy 28kW - będzie szybciej grzał zasobnik.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Niby tak, ale kocioł jest dopuszczony do stosowania w budownictwie jako komplet - czyli z automatyką Buderus (w tym przypadku).
  • Poziom 9  
    Znalazłem coś takiego w dobrym stanie - Buderus GE 124L - 25KW Ecomatic - czy warto?
  • Poziom 17  
    adrien36 napisał:
    Znalazłem coś takiego w dobrym stanie - Buderus GE 124L - 25KW Ecomatic - czy warto?

Uparłeś się. Kup nowy blaszany z Allegro za małe pieniądze i nowy.
  • Poziom 12  
    wawrzeczko_t napisał:
    20 kW = 2 człony środkowe + 2 człony boczne
    24 kW = 3 człony środkowe + 2 człony boczne.

Kotły 20kW i 24kW mają po 4 człony. Pozdrawiam R.