Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NF-G6150-N-A2 opis pinów chipsetu

11 Paź 2010 19:37 2985 11
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem polegający na tym, że po wylutowaniu mostka podczas czyszczenia płyty wypadły mi pady od płyty. Pilnie poszukuję jakiejkolwiek informacji dot. pinów na chipsecie NF-G6150-N-A2 a konkretnie które piny są nieużywane (N/C). Laptop Dv 6000.
    Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Niech kolega poda oznaczenie kodowe płyty głównej i wklei zdjęcie, które przedstawia uszkodzone pady.
  • Poziom 9  
    Kod płyty - DAOAT8MB8H6 REV - H
    Zdjęc nie zrobie bo nie mam aparatu a z telefonu nie będzie wyraźnie
    Moge podać numery pinów na płycie

A2
    A10
    A11
    E22
    G23

Dzieki za szybką odpowiedź
  • Poziom 21  
    Nie pomyliły się koledze płyty?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    A10, A11 - matryca
    A2 1.2V do C166
    E22 - nie musisz
    G23 - potrzebny.

Moglem sie pomylic ale chyba wszystko prawidlowo.
  • Poziom 9  
    Nie pomyliły sie koledze płyty :)

Dodano po 55 [sekundy]:

takie pytanie skąd można wziać opis tych pinów i czy mógłbys mi podać namiar na zrobienie bypassu
  • Poziom 32  
    Nie spotkałem takiego rozwiązania by pad bezpośrednio łączył się z inną warstwą przelotką. Jeśli od uszkodzonego padu nie odchodzi żadna ścieżka to znaczy, że w tej aplikacji jest N/C :-)
  • Poziom 9  
    Ok ale gorzej gdy tych ścieżek nie można dojrzeć bo są pod drukiem na płycie. Czy w takim układzie mozna gdzes uzyskać dostęp do schematu lub chociaż części schematu dv6000 z opisem gdzie prowadzą ścieżki od padów mostka??
  • Poziom 32  
    W dostępnej odpłatnie lub za free dokumentacji płyty AT8 nie znajdzie kolega poza schematem żadnego opisu PCB.
  • Poziom 9  
    Schemat w zupełnosci mi wystarczy. Musze zrobic bypass dotych pinów wiec rysunek pcb nie jest mi potrzebny. Gdzie można uzyskać taki schemat i ile kosztowałby dostęp do niego??
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    A10 - LB_CLK - IFPB_TXC_P przez pin drugi RP1 do pinu 30 CN1
    A11 - LB_DATAN0 - TXUOUT0- - przez pin 4 RP1 do pinu 20 CN1
    E22 - HT_RXD2 HT LINK - Pad G3 U26
    G23 - HT_CPU_UPCLK0 - pad J3 U26