Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion ze1250 - bardzo gorący procesor, martwa matryca

ks_robak 11 Paź 2010 20:00 1082 1
  • #1 11 Paź 2010 20:00
    ks_robak
    Poziom 15  

Dostałem uszkodzonego laptopa HP Pavilion ze1250 w świetnym stanie wizualnym więc szkoda wyrzucić...
    Sprzęt nie startował - wymieniłem procesor na Durona 1000 bo taki akurat miałem pod ręką i komputer zaczął uruchamiać system ale matryca wyświetlała tylko cienką krateczkę, w każdym razie podświetlanie matrycy działa.
    Podłączyłem zewnętrzny monitor - mam obraz, system się uruchamia, chwilę można go używać, po czym komputer się restartuje a procesor jest bardzo gorący i to zdaje się być przyczyną restartu.
    W biosie nie ma możliwości ustawienia napięcia rdzenia, mam przeczucie, że procesor zasilany jest zbyt dużym napięciem.

W którym miejscu należałoby dokonać pomiaru? Mierzyłem na jednej z cewek przetwornicy i pokazało mi równo 2V. Czy za cewką jest jeszcze dioda czy tylko pojemność? Bo jeśli pojemność, to napięcie rzeczywiście byłoby za duże...

Macie sugestie jak to ugryźć?

0 1
  • #2 04 Lis 2010 20:29
    ks_robak
    Poziom 15  

Udało mi się uruchomić laptopa na zewnętrznym monitorze po tym, jak zorientowałem się, że układ MAX1717 odpowiedzialny za regulację napięcia zasilania procesora cały czas podaje na procesor 2V, a to dlatego, że na wejściu cyfrowym nie dostaje żadnego bitu - podałem bit dla 1,6V (Athlon 1800+) lutując zworkę i laptop uruchomił się, udało się zainstalować system, chłodzenie włącza się co jakiś czas - wszystko wydaje się być OK.
    Pozostał mi jeszcze problem z matrycą. Podświetlanie jest, widać cienkie jasne paski pionowe i żadnej reakcji...
    Spróbuję przedzwonić taśmę...

0