Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne zarzadzanie komputerem. Prosze o pomoc ...

11 Paź 2010 20:10 2354 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Potrzebuje wskazówek na temat zdalnego zarządzania komputerem...

Otóż komputer firmowy którym chce zdalnie zarządzac ma połączenie z internetem za pośrednictwem NEOSTRADY, podłączony jest do routera tp-link. W domu posiadam również NEOSTRADE podłącznął do routera. Jak sie doczytałem potrzebne jest do tego stałe IP którego nie mam.

- Czy programy takie jak TeamViewer, VNC załatwią sprawe?
    - Czy musze zmieniac charakter mojego IP za posrednictwem np. no-ip.com ?
    - Czy zdalnie zarządzając komputerem firmowym (o ile bedzie to mozliwe) będę mógł wypuścić wydruk w firmie, przeglądac monitoring?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Cytat:

tak
    Cytat:

- Czy musze zmieniac charakter mojego IP za posrednictwem np. no-ip.com ?

tak
    Cytat:

- Czy zdalnie zarządzając komputerem firmowym (o ile bedzie to mozliwe) będę mógł wypuścić wydruk w firmie, przeglądac monitoring?

wydruk ze zdalnego komputera tak, z domowego nie

najlepiej zainstaluj OpenVPN serwer na komputerze w pracy i podłącz się za pomocą OpenVPN client-a, wtedy twój komputer domowy stanie się cześcią zdalnego LANu i wszystko będzie działać jakbyś maił domowy komputer wpięty do LANu w pracy.
  • Poziom 9  
    bogiebog napisał:
    Cytat:

najlepiej zainstaluj OpenVPN serwer na komputerze w pracy i podłącz się za pomocą OpenVPN client-a, wtedy twój komputer domowy stanie się cześcią zdalnego LANu i wszystko będzie działać jakbyś maił domowy komputer wpięty do LANu w pracy.

-Czyli na komputerze firmowym : stawiam serva na no-ip.com dopiero później instaluje OpenVPN serwer
    a na domowym tylko client-a OpenVPN ???
    Aby uzyskać nazwę komputera ze zmiennego IP ustaw dydns w routerze.
    W pracy na komputer OpenVPN server, w domu VPN Client.
  • Poziom 18  
    Pamiętaj, aby na routerze firmowym, przekierować porty!

Port 1194 UDP, z tego co doczytałem. Musisz przekierować port na adres wewnętrzny Twojego serwera.
  • Poziom 9  
    Podsumowując :

-W Firmie
    1. Stawiam serva na no-ip
    2. Przekierowuje port na routerze na 1194 (jeszcze nie wiem jak, ale może dojdę)
    3.Instaluje i konfiguruje OpenVPN

-W domu
    1. instaluje i konfiguruje Client-aVPN

???????????????????????
    Dobrze podsumowałeś
  • Poziom 18  
    Podaj nazwę firmowego routera, to pomożemy.
  • Poziom 19  
    Ja bym to zrobił jeszcze inaczej.

1. Instalacja Hamachi na komputerze firmowym i domowym.
    2. Ustalenie wspolnej sieci.
    3. Instalacja na komputerze firmowym jakiegos serwerka VNC (RealVNC,UltraVNC)
    4. Konfiguracja pełnego dostępu do komputera firmowego (ustawienie udostępniania, możliwość pracy na dyskach tego komputera, zmian w ustawieniach, plikach itp)
    5. Instalacja klienta VNC w komputerze domowym.

W zasadzie zadnego ustawiania adresow IP przy routerze. Cała robotę wykonuje Hamachi. Wszystko jak najbardziej szyfrowane, więc nie ma co się martwić o jakiekolwiek ataki z zewnątrz.
    Jak doskonale wiadomo, przekierowanie portu na routerze lub ustawienie adresu ip w strefie DMZ powoduje ze komputer znajduje się poza firewallem, więc jasna sprawa jakie jest ryzyko. No ale każdy preferuje inaczej;)
    Hamachi (darmowy) to point-to-point, więc jak drukarka jest na innym komputerze lub jest to drukarka sieciowa, to nie wydrukujesz z domu.

Jak oba komputery za firewallem to Hamachi ruch idzie przez VPN proxy co może powodować spowolnienia.
  • Poziom 19  
    Owszem, ale co za problem sterować zdalnie komputerem firmowym i przez niego drukowac? :)