Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AMICA AWCN12DA - luz na zamku drzwi

Voycek 11 Paź 2010 20:35 1944 3
  • #1 11 Paź 2010 20:35
    Voycek
    Poziom 11  

Witam

Kupiłem niedawno pralkę jak w tytule. Dopiero po zainstalowaniu jej w mieszkaniu zauważyłem, że drzwi do bębna po zamknięciu mają luz, tzn. gdy trzymam "klamkę" drzwi i poruszam nimi w stronę bębna i w przeciwnym kierunku, wyczuwalny jest dość znaczny luz na zamku drzwi, około 2 - 3 mm. Niby nic, ale podczas wirowania z wkładem około 5 kg, przy obrotach rzędu 800 na min. i większych słyszalny jest dość głośny stukot ("klepanie" drzwi). Sądzę, że po dłuższym użytkowaniu "klepiące" drzwi "odbiją" lakier na obudowie pralki i powstaną w tym miejscu ogniska rdzy. Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Czy mam rację?
    Poza tym, gdy drzwi są zamknięte, górna krawędź drzwi idealnie przylega do obudowy pralki, natomiast na dole jest szczelina 2 - 3 mm. Czy tak powinno być?
    Podsumowując, czy powinienem wezwać serwis? Pralka jest na gwarancji.

0 3
  • #2 12 Paź 2010 23:59
    elektro-dom
    Poziom 22  

A blokady transportowe zdjąłeś???
    Luz 2-3 mm w którą stronę??

0
  • #3 13 Paź 2010 19:24
    Voycek
    Poziom 11  

Wszystkie blokady, które były na tylnej ścianie pralki usunąłem. Nie wiem, jak określić, w którą stronę jest luz. Tak, jak napisałem, po zamknięciu drzwi, gdy pociągam za klamkę w stronę "od" pralki, to drzwi odsuwają się na 2 - 3 mm. Byłem w sklepie i sprawdziłem, jak to jest w innych pralkach. W AWCN10DA (taka była w sklepie) po zamknięciu drzwi i próbie odciągania ich "od" pralki nie drgnęły ani na milimetr.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Paź 2010 20:42
    elektro-dom
    Poziom 22  

No to dzwoń po serwis i nie czekaj.
    pozdrawiam

0