Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie słuchawek Bluetooth Stereo w Windows 7

Kantadio 11 Paź 2010 22:56 23600 3
  • #1 11 Paź 2010 22:56
    Kantadio
    Poziom 8  

Witam wszystkich,
    Na początku chciałem zaznaczyć ze zanim zdecydowałem się zacząć nowy temat, skorzystałem z opcji "szukaj". Nie udało mi się niestety znaleźć rozwiązania mojego problemu dlatego też postanowiłem założyć nowy temat :|.

Problem jest następujący. Chciałbym połączyć słuchawki bluetooth stereo BT3030 firmy Jabra z komputerem, a następnie używać ich do komunikacji czy to przez skype, czy też teamspeaka (o słuchaniu muzyki nie wspominając :) ). Nauczony doświadczeniem, że zanim zapytam kogoś o pomoc, powinienem sam spróbować dojść do rozwiązania problemu poczytałem tu i ówdzie o połączeniu bluetooth. Dowiedziałem się ze będę potrzebował programu do sparowania słuchawek z komputerem, gdyż windows nie posiada odpowiednich sterowników. Zdecydowałem się na instalacje programu Bluesoleil. Udało mi się wykryć słuchawki za pomocą programu, następnie je sparować oraz wyszukać usługi :) . Niestety tutaj zaczęły się problemy :|. Żeby lepiej zobrazować problem dodaję screena z programy Bluesoleil.

Połączenie słuchawek Bluetooth Stereo w Windows 7

Program umożliwia 2 sposoby połączenia z słuchawkami, "Połącz zaawansowane audio bluetooth" oraz "Połącz słuchawki i mikrofon bluetooth". W skrócie, pierwsza opcja umożliwia połączenie słuchawek z jakością dźwięku stereo niestety bez obsługi mikrofonu, druga natomiast umożliwia obsługę mikrofonu jednakże z dźwiękiem mono (przy czym sama jakość odbioru sygnału z mikro nie jest najlepsza ) :cry: I tu pojawia się problem, w jaki sposób połączyć słuchawki z komputerem umożliwiając korzystanie z mikrofonu przy jakości dźwięku stereo? Słyszałem o programie Widcomm, może ten program to umożliwi?

Liczę na to, że komuś uda się mi pomóc za co z góry dziękuje, jednocześnie przepraszam jeżeli założyłem temat w złym dziale.

Dodam jeszcze, że odbiornik bluetooth na usb jaki posiadam jest w standardzie 2.0 (zastanawiam się czy tu nie leży problem):|

Pozdrawiam

4 3
  • #2 15 Paź 2010 08:33
    Elekro-Net
    Poziom 15  

Zgadza się odbiornik w komputerze musi mieć możliwość przesyłu dźwięku stereo. Pomimo standartu 2,0 nie każdy odbiornik to potrafi.

2
  • #3 15 Paź 2010 12:43
    Platon
    Spec od komputerów

Słuchawka ma dwa profile: stereo, i headset. Nie zmienisz tego żadnym programem, ani ich nie zmiksujesz.

-2
  • #4 05 Gru 2010 21:14
    Jubel
    Poziom 11  

Witam
    Osobiście używam słuchawek Jabra BT620s na lapku z Win7 przez bluetooth.
    Trochę miałem też problemów żeby je opanować ponieważ mogą się podłączyć dwutorowo. Ja ostatecznie klikam na ikonkę bluetooth koło zegarka prawym i wybieram Otwórz ustawienia. Tam jest zakładka Audio i powinny być słuchawki jako Audio stereo i jako Handfree wystarczy odpowiednie do potrzeb połączyć.
    Co dziwne na komputerze stacjonarnym mam połączone obydwa i klikając prawym na głośniczek Urządzenia odtwarzania widzę dwa razy słuchawki z domyślnymi ustawieniami co ma jak odtwarzać komunikację a co stereo audio. Też tam trzeba kliknąć prawą myszką i trochę można pomieszać.

-1
  Szukaj w 5mln produktów