Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmienić kierunek przepływu powietrza

11 Paź 2010 22:59 1790 4
  • Poziom 8  
    Dom parterowy, kuchnia bez wentylacji, problemy z wilgocią.
    W celu poprawy sytuacji zrobiłem dziurę w ścianie w kuchni pod sufitem i podłączyłem okap, szerokość otworu ok. 100mm, na zewnątrz rura do góry zakończona kapeluszem, i wszystko dobrze, ale wsteczny ciąg powietrza zwłaszcza przy niskich temperaturach powoduje skraplanie na okapie i na rurze spiro, która jest w środku. Po zapoznaniu się z forum dowiedziałem się że na zewnątrz trzeba było zastosować kratkę z żaluzjami grawitacyjnymi i w związku z tym mam pytanie jaka jest różnica między tymi za 60 zł i za 6zł. Czy można je w łatwy sposób zamontować do rury pcv, i czy jest może inny sposób na utrzymanie kierunku powietrza do zewnątrz? A może jest coś co można zamontować wewnątrz rury i działalo by jak żaluzje. W centralnej części domu znajduje się komin po starym piecu który obecnie służy jako komin wentylacyjny i dlatego zasysa powietrze.

Usuń "Problem" z tematu -regulamin!
    mod.serwisant73
  • Poziom 20  
    W rurze można zamontować zawór zwrotny (klapę zwrotną).
  • Poziom 20  
    Dokładnie o to chodziło. Jak podano, że klapa ma średnicę 100 to znaczy,że powinna się zmieścić w tej rurze (tylko czasem do połączenia trzeba zastosować złączkę nyplową). Można też zastosować wyrzutnię z pierwszego linku jeśli takie rozwiązanie na zewnątrz budynku odpowiada koledze.
  • Poziom 8  
    Dzięki bardzo