Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z dzwiekiem w laptopie HP Pavilion dv6700

brian83pl 11 Oct 2010 23:16 10952 11
    brian83pl
    Level 9  
    Problem z dzwiekiem Conexant HD SmartAudio 221
    Witam,
    Mam problem z dźwiękiem a wręcz jego brak...
    -laptopa HP dv6700
    -karta dźwiękowa Conexant High Definition SmartAudio 221
    -system operacyjny Windows Vista Home Premium

A problem jest następujący:
    3dni temu odpaliłem laptopa i nie zagrał dźwięk na powitanie... po
    odpaleniu się profilu pojawił się głośniczek ten obok zegarka
    przekreślony na czerwono z napisem: "No Audio Output Device is
    installed" i wyskoczył błąd "HP QuickTouch on screen display
    stopped working" (możliwe, że dla tego iż system nie znalazł k.
    dźwiękowej).
    Po restarcie lapka problem nie wystąpił przez cały dzień. Na 2gi dzień
    było to samo z tym, że pierwszy restart nie pomógł dopiero 4-5ty.
    Wczoraj już nic nie pomagało. Dziś jest to samo.
    Uaktualniłem BIOS, szukałem w BIOS-e opcji karty dźwiękowej (nic nie
    ma). Sterowników nie mogę zainstalować nowych (wyskakuje błąd ze nie
    znaleziono urządzenia) ani odinstalować (po przez dodaj/usuń. Po
    kliknięciu na uinstall kursor chwile jest "zajęty" i nic się
    nie dzieje).
    Co najgorsze w menadżerze
    urządzeń brak zakładki sounds (jak się spodziewałem) ale brak też
    jakichkolwiek żółtych znaków zapytania.
    Wyczytałem, że problem taki pojawia się po zainstalowaniu nowszych
    sterowników przez "Windows live" (zrobiłem to miesiąc temu).
    Czy do Visty tez potrzebna jest poprawka/łatka dla HD Audio(może się
    jakoś usunęła)?
    Z kompa korzystam tylko ja i nic w ciągu tych kilku dni nie było
    instalowane.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    brian83pl
    Level 9  
    A może problem z czytnikiem karty? Sam już nie wiem, co dalej...
    yogi009
    Level 43  
    Zastanawiający jest po prostu brak tych urządzeń z wykrzyknikami w panelu sterowania. Gdyby padły sterowniki, powinien jednak próbować coś wykryć, niech by się to nawet kończyło wynikiem "nieznane urządzenie".
    brian83pl
    Level 9  
    No wlasnie a w menadzerze karty niema "znikła"
    A jak wchodze w "moj komputer" do napedu tez niema = czarna magia
    dt1
    Moderator of Computers service
    Śledząc to forum śmiem przypuszczać, że chipset wymaga reballingu (lub wymiany i reballingu). Dotyczy to serii DV6000 z chipsetem nVidia. Ale to tylko moje przypuszczenia, mam nadzieję, że ktoś bardziej siedzący w temacie potwierdzi/obali moją tezę :)
    dinos83
    Level 33  
    Sprawdź linuxa livecd czy dźwięk będzie.
    marcwa
    Level 9  
    Ja również posiadam laptopa serii dv6700 i kartę dźwiękową. U mnie to samo stało się jakieś 2-3 dni temu i objawy są identyczne. Zmiana sterowników chwilowo pomogła, póki jeszcze wykrywało mi kartę. Zacząłem podejrzewać o ten problem "update" windows'a , tylko nie wiem czy windows vista ma taki sam update co windows 7 bo mamy różne systemy operacyjne.

Jeżeli to nie jest wina windows'a to podejrzewam chipset, a dokładniej południowy mostek.
    HashMan
    Level 1  
    odswiezam post. dotknąl mnie ten sam problem! probowalem juz zmienic wartos wyszukiwania/wlaczania dzwieku w rejestrze, nowych sterownikow nie mozna przeinstalowac bo nie widzi sprzetu. dorzucilem stery uaa, i fix microsofta niby niwelujacy ten blad i dalej nic.

dodam ze nawet przywrocenie stanu fabrycznego z part recovery nie pomoglo
    na linuxie backtrack 3 dzwiek dziala.

Problem z dzwiekiem w laptopie HP Pavilion dv6700

lapek HP dv9700
    model dv9910us
    system Vista Home Premium SP1 (recovery)
    dodatek sp2
    geniitis
    Level 9  
    Mam podobny problem.
    Piąty rok korzystam z laptopa pavilion dv6610 ew i nigdy wcześniej nie miałem problemu z dźwiękiem. Ostatnio 2 razy w trakcie słuchania muzyki nagle padł dźwięk-głucho w głośnikach i słuchawkach w różnych programach, przy prawidłowych wskaźnikach regulacji dźwięku. Za pierwszym razem zrobiłem restart kompa i pomogło, za drugim chciałem wyłączyć na chwilę urządzenie audio, no i jak je wyłączyłem tak do tej pory nie mogę włączyć :/ Karta dźwiękowa zniknęła-nie widać jej w menedżerze urządzeń. Przy instalacji odpowiednich modelowi laptopa sterowników ze strony hp.pl pojawia się komunikat "Błąd instalacji sterownika: brak urządzenia obsługiwanego przez ten sterownik".

Windows Vista 32-bit
    techniawa
    Level 9  
    dt1 wrote:
    Śledząc to forum śmiem przypuszczać, że chipset wymaga reballingu (lub wymiany i reballingu). Dotyczy to serii DV6000 z chipsetem nVidia. Ale to tylko moje przypuszczenia, mam nadzieję, że ktoś bardziej siedzący w temacie potwierdzi/obali moją tezę :)

kolego masz racje, mam takie same objawy jakie tu wszyscy opisują, laptop HP Pavilion dv6500
    Dałem do serwisu, naprawili , znaczy się zrobili reballing, padł mostek. Zapłaciłem 340zł, za niewykrywanie kamery , uszkodzony głośniczek , CD się nie wysuwało i dźwięk padł. Po 6 miesiącach padł dźwięk , poszedłem do tego samego serwisu i odpowiedź padła , propozycja wymiany układu na nowy, ten co mi robili, cena 650.
    Podziękowałem, laptop 5 lat nie wart 500zł . Poszedłem do sklepu i kupiłem kartę dźwiękowa za 90zł , podłączasz przez USB i masz dźwięk 5.1 . Jeśli chcesz coś tańszego to już od 30 zł będziesz miał lepsza zewnętrzną niż to co masz w laptopie.
    Pozdrawiam.