Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do restauracji; rozlokowanie i dobór sprzętu

11 Paź 2010 23:57 2474 4
  • Poziom 2  
    Witajcie,

Załączam prostą wizualizację restauracji, do której chciałbym dobrać odpowiedni sprzęt audio.

Nagłośnienie do restauracji; rozlokowanie i dobór sprzętu

A więc po kolei:

- nagłośnienie ma służyć jako tło, muzyka do spokojnej konsumpcji (w lokalu działać będzie pizzeria), innych funkcji nagłośnienia nie będzie,
    - sala konsumpcyjna ma kształt prostokąta z lekko odciętym rogiem (wymiary na obrazku podane są "na oko"), wyposażenie pomieszczenia to w znakomitej większości stoły i krzesła (całe zaplecze restauracji znajduje się w innych pomieszczeniach) + oczywiście jakieś małe ozdoby ścienne,
    - sufit będzie podwieszany.

Tak mniej więcej wygląda sytuacja. No i teraz moje pytania, bo muszę przyznać, że jestem kompletnie zielony w tych kwestiach.

1) Jaki sprzęt dobrać, a dokładnie jakie głośniki kupić, ile ma ich być, a także gdzie je rozlokować.

2) Jako odtwarzacz zamontowany będzie komputer, który umieszczę za ladą (więc nie ma chyba potrzeby kombinować z innymi urządzeniami, skoro zapewnione jest połączenie z internetem, więc można odtwarzać zarówno muzykę z płyty, czy to w formie mp3, a także włączyć radio on-line).

3) Jeżeli chodzi o kabel to chcę jedynie się upewnić, czy wystarczy długi mini-jack 3.5 mm ? Czy może lepiej zastosować coś innego ?

4) Do użytku zostanie oddany również telewizor, jakiego kabla użyć do połączenia z głośnikami ?

Potrzebne mi przede wszystkim w miarę dobre, długo działające i przeznaczone do standardowego użytku głośniki (zakładam, że taki zestaw zmieści się w kwocie 400-500 zł, ale może być trochę więcej).

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Monter_CDRinfo ->

Dzięki za rady. Z tym głośnikiem zewnętrznym to rzeczywiście zły pomysł, skoro zaraz za oknem stoi dom mieszkalny. Lepiej nie narażać się sąsiadom. Co do głośników wewnętrznych to również sceptycznie podchodzę do głośników sufitowych, bo jest po prostu z nimi większy kłopot przy montażu/przenoszeniu/demontażu, więc chciałbym takie, które łatwo zainstalować na ścianie, a jedynie kable ukryć między stropem, a podwieszonym sufitem.

Zapomniałem jeszcze zapytać o bardzo ważną rzecz - jakich kabli używa się do łączenia głośników i telewizora ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    Lepiej znajdź fachowca od nagłośnienia. Ten dzentelment napewno nie jest akustykiem a to ze pomieszczeń nie naglasnia sie z przeciwnych naroznikow to podstawa. Zastanawiam sie czy to jakaś złośliwość czy faktycznie brak wiedzy. Pozdrawiam