Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP 310. Wnętrze zasypane tonerem.

12 Paź 2010 07:57 1541 9
  • Poziom 9  
    Drukarka samsung CLP 310.

Po odwróceniu do (góry nogami) wnętrze zostało zasypane dużą ilością czarnego tonera.

Po oczyszczeniu i odkurzeniu (bez rozkręcania) drukuje prawidłowo, ale wydruki w jaśniejsze i ciemniejsze pasy, zarówno wydruki czarno białe jak i kolor.

Co się stało? Czy można z tym jakoś powalczyć?
  • Spec od drukarek
    Można. Trzeba wyczyścić optykę.
  • Poziom 9  
    Dzięki. Czy zanieczyszczony laser? Nie wiem gdzie jest usytuowany jak się do niego dostać i jakie ta ingerencja stwarza zagrożenie dla sprzętu. Będę bardzo wdzięczny za garść informacji na ten temat.
  • Poziom 14  
    w większości przypadków laser jest umieszczony nad kasetą z tonerem. Spróbuj zdjąć obudowę, myślę że od razu będzie widoczny...
  • Poziom 13  
    wyciągnij modu bębna poszukaj takiego wciecia w obudowie w tym wcieciu powinna być szybka z plexi. wyczyść ją wacikami.

Nie chce kłamać ale o ile dobrze kojarze w clp optyka jest na dole. po wyciągnięciu bębna zasłoniona jest metalową zaślepką trzeba ją otworzyć. generalnie przy wkładaniu modułu bębna jest ona odsuwana przez obudowę bębna.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Wyciągnąłem kasety i bęben. W obudowie drukarki w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca gdzie normalnie jest bęben chyba nie ma lasera. Obudowa z wtryskarki żebrowana.
    1.Czy laser powinien być długi przez całą długość bębna? (Tak to sobie wyobrażam.)
    2.Czy jest możliwe, aby laser był umieszczony w obudowie bębna i wyjmowany razem z nim? Na obudowie bębna są dosyć potężne styki.
  • Spec od drukarek
    Laser jest chyba od dołu mocowany z tego co pamiętam.
  • Poziom 9  
    Ale czy w obudowie drukarki czy w obudowie bębna?
    W drukarce nic nie widać.

Skłaniam się do wymontowania bębna z obudowy, ale nie wiem czy to bezpieczne, bo jest trochę rozkręcania.

Może ktoś z Was już z tym walczył?
  • Poziom 13  
    Pisałem przecie że laser jest na dole :)
    Wcięcie o dłogości około 15cm zasłoniętę zaślepką która zamyka się w chwili gry wyciągasz bęben dlatego nie widzisz. na na dole po bokach masz wypustki które odsuwają zaślepkę w chwili gdy wsuwasz bęben. popatrz dokładnie. kiedyś to czyściłem w moim przypadku problem polegał nie na tym że było zasypane tonerem, ale owa zaślepka ma taką listwę z włoskami co czysci optykę. ta listwa jest z materiału i się przesunęła i odkleiła.
    Zaślepka optyki lasera na pewno jest.
  • Poziom 9  
    Witam. Wymontowałem laser rozebrałem i dokładnie oczyściłem.Jest ok. Dziękuję.