Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 94 rok 2,0 8V Kontrolka wtrysku nie zapala sie

12 Paź 2010 08:08 2414 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Jak w temacie moja lagunka od jakiegoś czasu stoi na podjeździe ponieważ nie chce odpalać. Podczas odpalania nie zapala się kontrolka wtrysku i nie pracuje pompa paliwa (czasami załapie raz na 100). Dodam że jestem świeżo po wymianie cewki i czujnika halla.

Mój mechanik stwierdził, że to problem z immobilajzerem, a mi jakoś sie wierzyć nie chce.

Moje pytanie brzmi co to może być? Proszę pilnie o pomoc :)

Czytałem gdzieś, że to przekaźnik pompy paliwowej. To już sprawdzone, bezpieczniki tez.
  • Poziom 27  
    może masz uszkodzony sterownik ale na odległość jest to trudne do zweryfikowania.
    A czy zawsze otwierasz samochód pilotem oryginalnym nawet wtedy gdy nie chcę zapalić?
    Jak w tym czasie gdy nie chce zapalić zachowuje się dioda immobilisera?
    Sprawdzona jest instalacja auta?
  • Poziom 2  
    Kolego właśnie chodzi o to że u mnie nie ma nigdzie tej diody od immobilajzera, kluczykiem zawsze otwieram orginalnym i mam tylko jeden, a stało się tak po wyumianie cewki i czujnika halla jak stał parę dni z odłączonym akumulatorem.
    Narazie postawiłem samochodzik u elektronika podobno sie zna na tym zobaczymy co powie dzieki za odpowiedz jak bede miał dalej problemy to sie skontaktuje zobaczymy co ten elektronik powie.
  • Poziom 13  
    Sprawdz wszystkie bezpieczniki. Nastepnie masy i zasilania glowne jaki i po zaplonie w sterowniku wtrysku (widoczne beda po rozebraniu kostki komputera).
  • Poziom 1  
    Kolego w twojej lagunie migająca szybko kontrolka wtrysku (taka pomarańczowa w górnej cześci licznika) sygnalizuje , ze immo jest uzbrojony, wtedy nie zapali.Jeśli po otwarciu samochodu z kluczyka ta kontrolka po chwili gasnie, znaczy to, ze immo jest odblokowany....