Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lanos z LPG ZNOWU pali na benzynie - czujnik temperatury CTS

12 Oct 2010 08:54 9855 4
  • Level 9  
    LANOS DOHC gaz Bedini 2001 rok po 140 tys. Od nowości jeździł bez problemu. Oczywiście po wymianie przy 30 tys. świec na Iskry + nowe przewody wysokiego napięcia.

Teraz jak zrobiło się chłodno ciężko odpala na benzynie i zaczął gasnąć na gazie na wolnych obrotach. Tzn. jadąc na lpg po dojechaniu np. do skrzyżowania gasł i tylko utrzymywanie wysokich obrotów ratowało sytuacje.

Wizyta u mechanika- gazownika "Panie trzeba wymienić instalacje lpg na nową ..."

Po zapoznaniu się z lanosowymi postami na forach Elektrody podejrzewam czujnik temperatury silnika CTS
    Poniżej zdjęcie wtyczki znajdującej się w pudełku w lewym górnym rogu (stojąc z przodu ) obok mocowania amortyzatora. Wtyczka 4x4 ta z prawej strony. Wg gazownika tam są przewody do wszystkich czujników.

Które przewody są od czujnika CTS ??? I jakie inne czujniki można z tej wtyczki zmierzyć???
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 9  
    sam musiałem sobie pomóc.

Po rozcięciu przewodu rezystancja starego czujnika= 100 Om, co odpowiada temp ok.100 stopni na silniku.
    Ponieważ nie mam kanału nowy dwupinowy czujnik temp CTP podlutowałem bezpośrednio w tym samym czarnym pudełku. Ma rezystancje ok 2 kOm, w temp. otoczenia, a było ok. 0 stopni na dworze.
    Silnik natychmiast odpalił.

Zasadniczo można ten czujnik temperatury silnika nie montować na silniku, tylko go tam zostawić, ponieważ służy on wyłącznie do zapalania silnika, a potem to i tak na gazie się jeździ.

Dodano po 6 [minuty]:

przydatny schemat pinologii czujników Lanosa DOHC:

• Computer ControlsComputer Controls
  • Level 34  
    W lanosie ten czujnik wymienic z podnosnika kolumnowego to sztuka wiec ci sie niedziwie.
  • Level 23  
    musisz wkręcić ten czujnik bo z niego jest brana temperatura silnika a ECM nie będzie wiedział kiedy stoisz w korku (w lecie) i nie włączy wentylatorów. więc tym samym przegrzejesz silnik i uszczelka do wymiany
  • Level 9  
    Zgadza się, dzięki Eagle.
    Ta 'nowa' lokalizacja to nie był dobry pomysł. Po nagrzaniu silnika nie spadają wysokie obroty biegu jałowego.
    Umieściłem tymczasowo czujnik temp. blisko silnika i jest lepiej. Trzeba będzie go jednak zamontować na silniku.

Może komuś się przyda tabelka zależności rezystancji od temp obu czujników MAT i CPS