Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Upływność na alternatorze

12 Paź 2010 08:55 2483 8
 • Poziom 15  
  Witam
  Mam problem z rozładowywaniem się akumulatora w Skodzie fabii 2005r. Problem pojawił się po uszkodzeniu regulatora na trasie i wymianie go w pierwszym warsztacie jaki napotkałem. Regulator niby działa dobrze napięcie na aku nie spada poniżej 14V, ale po miesiącu od tego zdarzenia rozładował mi się aku i to doszczętnie napięcie 8V nie dał juz się naładować. Po wymianie na nowy znowu po około miesiącu akumulator po nocy był rozładowany. Sprawdziłem prąd z akumulatora przy wyłączonym silniku i wynosi on ponad 540mA ! po 40min spadał do 450mA. Sprawdziłem gdzie tyle prądu ucieka i okazało się, że przewodem do alternatora tym grubym podłączonym przy akumulatorze (400mA).
  Co może być powodem takiej upływności na alternatorze?
 • Poziom 34  
  Jeśli nie ucieka ci przez regulator to zostają tylko diody.
  Ewentualnie alternator jest taki brudny w środku że są jakieś upływności.

  Jeśli po odłączeniu regulatora nadal będzie płynął prąd to masz albo tak brudny alternator w środku że są tak wielkie upływności albo uszkodzoną diodę plusową i przebicie do masy na przykład na uzwojeniu.
  Jeśli po odpięciu regulatora prąd przestaje płynąć to masz "tylko" uszkodzoną diodę plusową.
 • Moderator Samochody
  Przebita (zwarta) dioda +, mostek do wymiany
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 39  
  W Skodzie mostek główny i diody wzbudzenia są mocno zwartą konstrukcją narażoną na warunki zewętrzne (wilgoć). Nagrzane aluminium koroduje i pokrywa się warstwą osadu. W domyśle nietrudno tutaj o upływność.
 • Poziom 15  
  Winny był jednak regulator, niby stabilizował dobrze ale pobierał 0,4A przy wyłączonym silniku. Podobno te nieoryginalne tak maja czasami. Po wymianie na oryginalny Boscha jest wszystko w porządku. Niestety przygoda z regulatorem kosztowała mnie prawie 900 zł: 2x wymiana regulatora + wymiana aku. :cry:
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  Cytat:
  "Wzbudzał się, w takiej sytuacji wystarczy dolutować opornik 1k i wszystko mija."  A można się dowiedzieć gdzie ten rezystor wlutować??
 • Użytkownik usunął konto