Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FSO-Polonez Atu PLUS 1.6Gli. Trzesie całym autem.

12 Paź 2010 10:49 2572 8
  • Poziom 9  
    Witam. Pisze dziś do was z takim problemem. Mam Poloneza Atu Plus i od jakiegoś czasu strasznie nim trzęsie... to zanczy trzesie sie kabina (Prawo lewo) ale najlepsze jest to ze trzesie sie tylko przy 40km/h i od 75km/h i wyżej a tak to jest super. Nie mam pojęcia co to może być...??? Dodam iz że koła są wyważone,i nie ma luzu na łożyskach na poł łośkach. Może to zbieżność ale czy to jest możliwe??? Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Obejrzyj dokładnie opony, może któraś ma pęknięte zbrojenie, albo krzywa felga ?
    (zbieżność też warto sprawdzić)
  • Poziom 17  
    Na luzie też trzęsie? spróbuj gazować nim na luzie, w tych polonezach lecą skrzynie, wały i mosty. Może wał wprowadza auto w wibracje.
  • Poziom 9  
    Opony są ok,a co do wibracji występują one tylko podczas jazdy.
  • Poziom 29  
    Po pierwsze sprawdzictak jak pisze "olel" wał i most. Najprawdopodobniej tutaj jest przyczyna :)
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem i jest wszystko w porządku to znaczy wał i most. A ja zrobiłem coś innego zmieniłem tylne koła to znaczy z alusów na zimówki (opony z felgami) i wibracji znacznie zmalały ale nadal są. Jak myślicie co to może być....???
  • Poziom 14  
    Krzyżaki, bądź podpora wału...
  • Poziom 29  
    Kolego myślisz ze ktoś na odległość "zgadnie" co jest przyczyną tych wibracji? Tutaj nikt tego nie słyszy ,nie widzi i nie "dotknie"! Skoro piszesz że "wszystko sprawdzałeś i jest dobrze" to mam pytanie: to dlaczego jest żle? Weż lepiej i podjedz do warsztatu i niech ci to "obejrzą i posłuchają"! Pozdrawiam!
  • Moderator Samochody
    Prawdopodobnie rozleciało się łożysko igiełkowe krzyżaka na wale, lub łożysko\guma podpory elastycznej. Mogłeś również uderzyć w coś wałem i lekko go skrzywić, a tego na oko nie zauważysz. Poproś doświadczonego mechanika, aby przejechał się tym autem, wibracje wału napędowego są specyficzne i idzie je odróżnić.