Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite S1900-803 - nie włącza się monitor

prohun 12 Oct 2010 11:16 1364 0
Testo
    prohun
    Level 1  
    Witam,

to mój pierwszy post na forum i od razu zacznę z grubej rury - to jest, z dużym (jak dla mnie) problemem. Otóż mam starszego już laptopa Toshibę Satellite S1900-803, na którego to ze dwa lata temu wylało się piwo - na klawiaturę. Parę klawiszy z lewej strony przestało działać, ja po wizycie w serwisie i usłyszeniu kwoty 200 zł - podziękowałem, kupiłem klawiaturę od kompa stacjonarnego na usb i tak sobie przez dwa lata działałem. Ostatnio jednak zaczęło mi to przeszkadzać - ciężka, nieporęczna - i zacząłem na własną rękę próbę odratowania niedziałających klawiszy. Na tym forum (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic982984.html) znalazłem przepis i trochę go zmodyfikowałem. Otóż po dostaniu się do spągu klawiatury nie sprawdzałem próbnikiem, czy jest napięcie, tylko po prostu wyczyściłem widoczne brązowe, zestalone zabrudzenia (tylko pod tymi klawiszami, które nie działały, zakładam więc, że było to wykrystalizowane piwo) używając do tego, uwaga, nie izopropanolu, lecz 97% etanolu. Klawiaturę wyjąłem całkowicie na "mycie", ale cały zabieg trwał ok. godziny, po czym złożyłem sprzęt z powrotem i...okazało się, że nie włącza się monitor. Tzn, świeci się dioda zasilania oraz podłączenia do zasilacza (baterii nie posiadam), ale ekran jest ciemny. Ciemny najczarniejszą z nocy, nie widać nic pod żadnym kątem, niczym wyrwa w rzeczywistości. Czy można coś na to poradzić? Rozkręcać na nowo, tym razem wszystko, żeby dostać się do płyty głównej i ją przemyć? Czy zastosowanie etanolu mogło tak wpłynąć? Czy może to, że był krótki czas schnięcia? Bardzo proszę o jakiekolwiek porady, będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
  • Testo