Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mk4 golf 4 centralny nie zamyka klapy bagażnika

12 Paź 2010 15:27 9676 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki problem w golfie IV z 2001r. , że moduł komfortu nie podaje prądu podczas zamykania samochodu do silniczka w zamka w klapie. (Podczas otwierania prąd dochodzi i silniczek działa!). Sprawdziłem przewody (zielony i niebieski, które dochodzą bezpośrednio do modułu komfortu i są OK.) Stycznik informujący o otworzeniu klapy czy też zamknięciu na którym działa kontrolna na desce rozdzielczej i światełko w bagażniku działa także. Brak błędów w module komfortu.

Czy może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Ewentualnie czy ktoś mógłby mi przesłać schemat lub opis pinów chociaż modułu komfortu 1C0 959 799 (bez żadnej literki na końcu)
  • Poziom 33  
    A u Piotrowskiego byłeś?
  • Poziom 9  
    Padnięty mały przekaźnik na płytce komfortu. Rozwiązanie to wymienić ten przekaźnik lub moduł komfort.
  • Poziom 2  
    witam mam podobny problem co autor postu tyle że u mnie nie podaje całkowicie impulsu do otwarcia/zamknięcia klapy bagażnika (siłownika), moduł komfortu to
    1C0 959 799 B , gdy podałem + na 18 pina 23 pinowej wtyczki siłownik otworzył klapę - wniosek mi się nasuwa jeden padnięty przekaźnik w module komfortu.
    Moje pytanie do kolegów czy dobrze myślę ? Który to przekaźnik będzie bo tam są trzy duże elementy proszę o poradę dodam że nie jestem elektronikiem
  • Poziom 9  
    Chyba jest największy na tej płytce. Ma kilka nóżek 4 lub 6 - już nie pamiętam bo to tak dawno było.
  • Poziom 2  
    generalnie są dwa elementy prostokątne podobnej wielkości i mają kilka nóżek trudno to policzyć oraz jeden wyższy bardziej w kwadracie mogę podać nadruki tych części

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Witam czy ktoś jest w stanie dodać schemat sterownika komfortu 1C0 959 799 B
    lun ewentualnie napisać który z trzech znajdujących się przekaźników na płytce odpowiada za sterowanie siłownikiem klapy