Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników kom. do TV LCD

12 Paź 2010 19:15 2425 10
  • Poziom 9  
    Chciałbym podłączyć głośniki creativa T2900 do TV LCD Samsunga LE37C550, próbowałem kablem jack<>jack, podłączając w gniazdo PC/ DVI Audio IN nie ma żadnej reakcji, podłączając jacka pod wejście słuchawkowe głośniki grają ale bardzo cicho,

Próbowałem też użyć kabla jack<>dwa chinche i podpiąć do pod Av lub Component w Tv ale też nie dział, wiecie co robię nie tak, bo z postów widzę że niektórym się udało z gł. Kom.

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Ten telewizor niema wyjścia audio out. Możesz spróbować zrobić przejściówkę euro scart --> jack.
  • Poziom 38  
    Weź sygnał ze złącza "scart" (euro).
  • Poziom 9  
    Niestety ten model ma tylko 1 wejście euro i mam podłączony pod nie dekoder, więc zostaje jedynie kupienie kina domowego, wtedy chyba przez wejście optyczne się podłącza
  • Warunkowo odblokowany
    Raji napisał:
    Niestety ten model ma tylko 1 wejście euro i mam podłączony pod nie dekoder, więc zostaje jedynie kupienie kina domowego, wtedy chyba przez wejście optyczne się podłącza

Zastanów się nad swoim pomysłem i przeczytaj raz jeszcze wszystkie wątki.
  • Poziom 21  
    dzac4 jeśli chodzi ci o mój post, w którym napisałem że tv niema audio out to chodziło mi oto że niema wyjść typu chinch albo jack. Wyjście optyczne jest w tv ale niewiem czy kupno kina jest opłacalne skoro masz dobre głośniki, może wystarczyłoby kupno rozdzielacza scart, albo podłączenie dekodera przez component.
  • Poziom 9  
    Rozdzielacz może i rozwiązał by problem, ale wtedy pojawia się nowy :) czyli skąd wziąć kabel Euro-jack bo gotowych chyba nie ma (mam kabel euro-jack/s-video ale nie wiem czy można taki przerobić)
  • Moderator
    Jest jeszcze jeden sposób. W sklepach rtv są w sprzedaży takie "kostki' które maja wtyk i gniazdo EURO a z boku trzy chinche (audio L i R oraz Video composite), a w tej kostce jest przełącznik IN/OUT.
    Wkładasz taka przejściówkę pomiędzy dekoder a odbiornik i na gniazdach audio (i wideo) masz sygnał albo z dekodera albo o odbiornika.
  • Poziom 21  
    Raji kabel o jakim pisze się nada poprostu nie podłączaj s-video. irekr ma też dobry pomysł.
  • Poziom 9  
    Jak dostane to spróbuję przez kostkę podłączyć, a ten kabel oczywiście sprawdzałem tak jak mówiłeś ale też cisza, w menu TV chyba nic nie da się włączyć jedynie można ustawić na zewnętrzne i telewizyjne głośniki.

Widocznie ten telewizorek nie lubi iść na kompromisy, musi być tak jak on chce :)
  • Moderator
    Należy brać pod uwagę że odbiornik może nie mieć wyprowadzone na złącze euro sygnały z własnego tunera. W tych co coś robiłem te sygnały były na pinach 1 i 3 wtyku i do tego brany przed regulacja głośności w telewizorze. Nie znam tego konkretnego modelu, ale może się okazać że rzeczywiście tego sygnału nie ma. Wtedy na tek kostce z przełącznikiem będziesz miał sygnał z dekodera przy jednym ustawieniu przełącznika i cisze przy drugim.