Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Gigaset A160 popsuty, buczy

WIŚNIA 17 12 Paź 2010 20:32 3138 3
  • #1 12 Paź 2010 20:32
    WIŚNIA 17
    Poziom 8  

Witam.
    Proszę o pomoc. Mam w dom telefon stacjonarny, Siemens Gigaset A160. Telefon spadł z szafki i przestał działać.

Działają wszystkie przyciski, można swobodnie używać menu, wyświetlacz również w porządku. Można włączyć budzik, działa funkcja 'przywołanie telefonu', na podstawce jest przycisk, po jego wciśnięciu podstawka łączy się z telefonem i ten włącza dzwonek (przydatna funkcja, zwłaszcza jak telefon zgubi się gdzieś w domu i nie wiadomo gdzie leży:) Ale co ważne funkcja działa, i głośniczek też (na zdjęciach ten większy, zamontowany z tyłu telefonu).
    Problemy zaczynają się gdy chce gdzieś zadzwonić. Po wybraniu numeru w słuchawce słychać głośne buczenie, po chwili buczenie się urywa, słychać charakterystyczne pi pi pip gdy telefon wybiera numer, poczym słychać buczenie dalej. Na wyświetlaczu samoczynnie pojawia się licznik czasu rozmowy, tak jakby z drugiej strony ktoś podniósł słuchawkę. Jednak z telefonem do którego się dzwoni nic się nie dzieje, nie ma żadnej reakcje. Z telefonu stacjonarnego nie można się nigdzie dodzwonić, choć licznik odlicza czas rozmowy.
    Gdy próbuje z innego telefonu zadzwonić na ten domowy, który jest popsuty to telefon działa jakby bez zarzutu. Włącza się dzwonek, pojawia się obrazek na wyświetlaczu, telefon wyraźnie łączy się z siecią. Gdy jednak odbiorę połączenie w słuchawce słychać to samo buczenie, poczym po chwili połączenie zostaje samoczynnie przerwane. W telefonie z którego dzwoniłem też słychać to buczenie, telefon nalicza czas rozmowy (4 sekundy, zanim połączenie się urywa), z konta ubywa pieniędzy... Wygląda na to że połączenie zostaje utworzone, ale potem się urywa, no i jest to buczenie, nawet gdy krzyczy się do mikrofonu, w słuchawce drugiego aparatu nic nie słuchać.
    Nie mam pojęcia co jest popsute, niby można połączyć się z tym telefonem, choć wysyłanie 'informacje zwrotnej' leży. A jednak w słuchawce komórki z której dzwonie przez te 4s słychać buczenie, więc aparat wysyła jakiś sygnał...

Proszę o pomoc, telefon nie ma już gwarancje, a nie mam tyle pieniędzy by wydawać na zakup nowego. Telefon tylko spadł z szafki, więc tą usterkę można chyba jakoś usunąć. W końcu od tego nie rozpadła się struktura wewnętrzna układów scalonych;) Gorzej by było gdyby coś się popaliło, albo było jakieś spięcie... Proszę o pomoc, jeśli ktoś wie jak naprawić takie uszkodzenie.

0 3
  • #2 13 Paź 2010 18:17
    oscar2000
    Poziom 33  

słuchawka niestety do kosza .... i sadzę nawet napewno , że jej nie naprawisz ... na alledrogo za gosze byla ostatnio .....

0
  • #3 13 Paź 2010 18:23
    Lucjan52
    Poziom 27  

Płyty drukowane w Gigasetach są 3, a nawet 4 warstwowe. Po upadku, występują pęknięcia w wewnętrznych warstwach i jak napisał Oscar, nie do naprawienia.

0
  • #4 13 Paź 2010 18:35
    WIŚNIA 17
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc, teraz przynajmniej wiem co się stało. Nie będe robi sobie dalej nadzieji i kupie nowy tel.

0
  Szukaj w 5mln produktów