Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci kablowej i wifi

michu82 12 Oct 2010 20:33 2095 12
    michu82
    Level 14  
    witam. może temat banalny ale nie rozchodzi się o to że mi nie chodzi internet. sprawa dotyczy połączenia sieci kablowej i bezprzewodowej.
    wygląda to tak mam router dsl do tego podłączony switch 24p z czego powiedzmy 20 portów w użyciu bezpośrednio do stacji roboczych. wszystko chodzi na statycznych ip. teraz chciałbym rozszerzyć to o połączenie bezprzewodowe. generalnie rzecz biorąc to żaden problem jeśli ktoś oczekuje tylko połączenia z internetem.
    mi natomiast zależy na tym aby na adresacji 192.168.0.... była oparta siec kablowa i wifi. bo jeśli podłącze jakiegos AP to adres WAN dostanie z tej puli a lan już musi być inny np 192.168.1.... a ja chce żeby wszystko bylo na 192.168.0....
    jest to technicznie do zrobienia?
    wiem że można zrobić DHCP i na AP jako WAN też ustawić DHCP i będzie to chodzić ale chodzi o to że mam usługi sieciowe które wymagają statycznych adresów z tej samej puli i ściśle przypisanych reguł. nie moge tego zrobić po mac-adresach. każde stanowisko musi mieć statyczne ip.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    hermes-80
    Level 43  
    Co ty chcesz kupić?? Skoro wiesz że AP nie zmienia podsieci to po co ci router ??
    Chyba ci się coś pokręciło strasznie skoro routerem nazywasz AP.
    piterus99
    Level 43  
    No to w czym problem? Kupujesz AP, wyłączasz DHCP i działa jak na kablu.
    michu82
    Level 14  
    hermes-80 wrote:
    Co ty chcesz kupić?? Skoro wiesz że AP nie zmienia podsieci to po co ci router ??
    Chyba ci się coś pokręciło strasznie skoro routerem nazywasz AP.

ap chce podlączyć do wcześniej opisywanego switcha a router to mam zaraz przy modemie dsl - wlasciwie to jest brama z jednym portem lan - stad ten switch 24p

no wlasnie na wylaczonym dhcp nie chce to działać
    hermes-80
    Level 43  
    Może byś podał modele modemu , routera, tego Ap.
    michu82
    Level 14  
    no modem to standard z tp, potem jest brama rs-2000 i za brama switche netgeara.
    AP miałem pożyczonego TP Linka WA-500 czy jakoś tak i niestety nie chciało mi to chodzić na takim samym adresie jak po kablach.
    hermes-80
    Level 43  
    Ten TP tez nawalał komuś z szyfrowaniem wpa2 więc to trochę nieudany model.
    michu82
    Level 14  
    mozesz zaproponować coś solidniejszego do takiej konfiguracji? fajnie gdyby był z montażem rackowym :) koszty to nie problem
    hermes-80
    Level 43  
    Sprzęt polecam tylko ten który sprawdziłem, a z AP nie miałem za dużo do czynienia. Może coś z Airlive, Linksysa.
    Możesz również wykorzystać jakiś router DSL podłączając go po porcie LAN.
    michu82
    Level 14  
    no wiesz, ale sugestia coś z airliva czy linksysa to też tak w ciemno.
    gdzie byś nie wszedł to tp-link też chwalony a tu lipa.
    hermes-80
    Level 43  
    Zrób mu update firmware może się mu poprawi.
    Na pewno go dobrze skonfigurowałeś ??
    michu82
    Level 14  
    tak wszystko bylo prawidlowo. jutro podstawie jakis inny model - zobacze co bedzie.
    michu82
    Level 14  
    dzisiaj podpialem ap z linksysa i smiga.
    ale potem bawilem sie jeszcze z tym tp-linkiem i po podlaczeniu go krossem tez chodzi :) generalnie powinien chodzic bez problemu na prostym kablu a tu prosze...