Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc w zakupie karty TV do 100zł

kazu2010 12 Paź 2010 20:37 2473 9
  • #1 12 Paź 2010 20:37
    kazu2010
    Poziom 8  

Witam,
    Chcę kupić kartę telewizyjną do 100 zł.
    Tylko kompletnie nie wiem jaką, bo się na tym nie znam.

Interesuje mnie wewnętrzna karta na PCI pod Windowsa 7. Chce podpiąć pod nią zwykły kabel analogowy z kablówką. Standard najlepiej jak najlepszy.
    Czy może tuner tv będzie lepszy ? przy kablówce analogowej to chyba bez różnicy, z kartą tv wewnętrzną zawsze można coś nagrać.

Planuje też w niedługim czasie zakupić głośniki 5.1 najlepiej jak by było słychać wszystkie 6 głośników.

PS. Jak się ogląda TV to trzeba za każdym razem przepinać głośniki z karty graficznej do telewizyjnej ?

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Paź 2010 06:00
    cepilek
    Poziom 26  

Chciałem się Ciebie spytać czym się różni według Ciebie karta TV od Tunera TV czy też od karty tunera TV? Bo wszystkie te nazwy są używane zamiennnie u mnie w opisie karty tunera TV AverMedia... Według mnie karta TV jest tunerem TV a tuner może być wewnętrzny w postaci osobnej karty TV wewnętrznej lub zintegrowanej czasami z kartą graficzną lub może to być osobne urządzenie z obudową, tak by należało rozumieć według np. tego linku:
    http://en.wikipedia.org/wiki/TV_tuner_card
    Pomijając wywód to chciałbyś kupować osobne urządzenie i obciążać np. port USB do komunikacji? Ja bym nie radził, gdy masz komputer stacjonarny a w nim na tyle miejsca... Przy zakupie karty TV zwróć uwagę aby obsługiwał ją system Windows 7 jaki masz i czy jest dodatkowy kabelek o którym piszę niżej... czy też transmisja dźwięku do karty dźwiękowej odbywa się w inny sposób i czy się w ogóle odbywa... ?
    A w ogóle to masz laptop czy komputer stacjonarny - od tego zależy konkretny model tunera TV. Z tego co wyczytałem w inecie to z Aver Media niektórzy mają problem z głosem pod Windows 7, więc nie polecam. Zapewne jak napiszesz czy potrzebujesz to do laptopa czy do stacjonarnego kompa, to użytkownicy Windowsa 7 podszepną Ci jakiś konkretny, wypróbowany już model karty (tunera) TV...

PS. Nie trzeba przekładać kabelków.... Chociaż nie znam wszystkich kart TV. Więc ktoś zaraz może napisać, że trzeba, a wtedy jak to ktoś napisze, to znaczyło będzie, że to zależy od karty TV, bo ja mam taką (Aver Media), że nie trzeba. Do kartyTV dołączony jest dodatkowy krótki przewodzik audio stereo z wtyczkami minijack dla podłączenia wyjścia z karty TV na wejście liniowe karty dżwiękowej kompa (niebieskie przeważnie gniazdeczko) a głos na głośniki pobieramy z karty dżwiękowej kompa i niczego nie trzeba przełączać. Oczywiście we własnościach głośnika systemowego musi być włączone wejście liniowe.
    Może o tym zapominają użytkownicy proszący o pomoc? Spróbuj w tej cenie:
    http://www.geoinf.pl/produkt/MULAVETUN0073,TUNER-TV-AVERMEDIA-AVERTV-SUPER-009
    Ale pytaj przy zakupie czy w zestawie jest w/w przeze mnie kabelek bo go nie widzę nigdzie przy opisie akcesorii do tej karty. Może trzeba kupować osobno i dlatego niektórzy narzekają, że nie ma dźwięku.. :) Ponadto szkoda, że nigdzie w opisie i na zdjęciach kart TV nie ma opisanych gniazd wejściowych i wyjściowych - opisy są enigmatyczne w tym temacie...
    Tutaj masz xero tego co otrzymałem z kartą Aver Media TV oraz sposób wykorzystania: na strone 4 (lewa strona) u dołu jest opis gniazd karty TV oraz sposób wykorzystania kabla audio stereo w celu posiadania głosu w kompie i głośnikach, ew. słuchawkach a wtedy nie musisz przekładać wtyczek głośnikowych - podłączasz je do wyjścia karty dźwiękowej na stałe... Osobiście do tego wyjścia włączyłem rozgałęziacz stereo http://sklep.vega-tronik.eu/przejscie-jack-35wt-2xjack-35gn-p-487.html i mam podłączone głośniki jak i sluchawki a mikrofon od sluchawek do gniazda mikrofonowego na stałe i nie ma potrzeby bawić się wtyczkami nawet przy korzystaniu ze SKYPE. Chcę same słuchawki to wyłączam głośnik na jego obudowie a nie grzebię z wtyczkami w tyle kompa i to wszystko...
    Proszę o pomoc w zakupie karty TV do 100zł

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 13 Paź 2010 21:26
    kazu2010
    Poziom 8  

Według mnie karta tv to wewnętrzne urządzenie o budowie karty graficznej,
    a tuner tv to zewnętrzne coś w stylu dekodera i chodzi mi właśnie o taka wewnętrzną kartę.

Mam komputer stacjonarny. 100 zł do cena jaka max mogę wydać na kartę razem z przesyłką. Tylko czy jest sens tyle wydawać ?
    Przy kablu analogowym będzie się różnić jakość obrazu w porównaniu do droższej karty?
    (pilot, antena, radio i inne duperele mi nie potrzebne za bardzo bo wszystko se na pc mogę ogarnąć za pomocą klawiatury i myszki)

Mam tu tą na oku http://allegro.pl/creatix-tuner-tv-dvb-t-tv-fm-mpeg-4-gw-i1254346840.html pod W7 głos z tego co widzę chyba się podłącza do płyty głównej.

Albo taka http://allegro.pl/karta-tuner-tv-pci-chipset-philips-pilot-soft-i1259330882.html tylko płacąc te 30 zł więcej obraz będzie się co różnił ?

0
  • #4 13 Paź 2010 22:12
    3bit@
    Poziom 9  

Polecam ci cos bardziej markowego a nie drogiego- AVERMEDIA
    szkoda kasy na niepewny sprzęt który działa kiedy chce

Od jakichś 2 lat do analogowej kablówki UPC używam Avermedia AVerTV Super 007 która kupiłem za jakies 60-70zł działa bez problemowo, bez awaryjnie, od niedawna na Windows 7 (sterowniki ze strony producenta)

http://allegro.pl/karta-telewizyjna-avermedia-super-007-nowa-i1265570874.html w rzeczywistości pilot wyglada nieco inaczej
    http://www.skapiec.pl/site/cat/54/comp/222866

model sprawdzony, niestety nie ma DVB-T, ale w mojej okolicy i tak nie ma cyfrowej TV naziemnej

ta kartę wkładasz w PCI i tyle z fizycznej instalacji w komputerze, z tyłu obudowy podłączasz kabel antenowy koncentryczny (kablówka/antena) oraz czujnik na podczerwień do pilota

0
  • #5 13 Paź 2010 23:30
    cepilek
    Poziom 26  

tylko płacąc te 30 zł więcej obraz będzie się co różnił ?
    Tu nie chodzi o obraz a o te wejścia w karcie i tutaj Twój proponowany PHILIPS i AVERMEDIA 009 pozwalają na podłączenie np. kamery czy 4 głowicowego magnetowidu z Video Recorderem & DVD/CD PLayer np. marki FUNAI za jedyne 100 złotych nabytego przeze mnie co daje wiele możliwości przenoszenia filmów ze starych taśm magnetowidowych na komputer itd. itp. A te karty po 25 złotych nie mają nawet na zewnątrz wyjść i wejść a w specyfikacji nawet nie pokazano jak to podłączyć - Ty piszesz, że głos idzie na płytę główną, otóż nie, bo idzie na kartę dźwiękową bo taka jest wymagana w specyfikacji, no chyba, że taką kartę masz zintegrowaną z płytą główną to co innego... Ale brak wejść S-Video bardzo by mi dał we znaki więc za kolegą wyżej proponuję jednak dołożyć te parę złotych i AVERMEDIA 007 kupić o ile jak pisze kolega obsługuje już Windows 7 czy też AVERMEDIA 009, która obsługuje na pewno Windows 7. Ten PHILIPS też wydaje się sensowny bo posiada właśnie te wszystkie wejścia i wyjścia, które może dzisiaj Ci się wydają niepotrzebne, ale za pół roku zapragniesz odtwarzać filmy z kamery czy magnetowidu czy z kina domowego na kompie pod S-Video i będziesz miał jak znalazł... No i ten PHILIPS co go zalinkwałeś w akcesoriach jak widzę posiada kabelek audio stereo z minijackami do podłączenia dźwięku do karty dźwiękowej i nie musisz stosować przekładek kabla o jakie się pytałeś w pierwszym poście...
    Poza marginesem dodaję, że liczenie tylko na głos w karcie zintegrowanej z płytą główną czyli na głos z płyty głównej jest błędnym założeniem, bo znam mnóstwo płyt głównych w których siadł zintegrowany głos i ludziska dokupują wtedy za parę groszy osobną kartę dźwiękową pomijając drogą naprawę płyty głównej i wszystko śmiga tanim kosztem nadal przy tym PHILIPSIE czy AVERMEDIA... A te karty za 25 złotych nie zapewnią Ci takiego awaryjnego (wyjścia) postępowania...
    No i zupełnie już poza marginesem to w specyfikacji tego PHILPSA nie znalazłem aby ta karta współpracowała z Windowsem 7, więc pozostaje pewna AVERMEDIA 009 jak z tego wynika... No chyba, że ktoś już wypróbował, że chodzi ten PHILIPS na Windows 7 to zwracam honor, bo u mnie stara karta AVermedia z Windows 98 nie powinna już chodzić na XP a jednak ją zmuszam różnymi mykami, ale po co się męczyć, jak są gotowe i sprawdzone rozwiązania? Zapytaj dystrybutora Philpsa czy będzie śmigać na Windows 7 i po kłopocie... jak nie chcesz AVERMEDIA 007 jakie poleca kolega wyżej czy pewne AVermedia 009. Dodaję, że PHILIPS i AVERMEDIA w specyfikacji mają rozdzielczość 720x576 a ta Twoja za 25 złotych w specyfikacji nawet producent bał się podać rozdzielczości, więc może być 600x400 no i wtedy niestety ale będzie różnica w obrazie o jaką się pytasz w swoim poście co zacytowałem na wstępie mojego teraz postu, więc nie rydzykowałbym tego zakupu i nie radzę.

0
  • #6 14 Paź 2010 00:38
    kazu2010
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim za pomoc.

To padł wybór na avermedia007 ze względu że tańszy od 009. Jak patrzyłem na opisy obu kart to się niczym zbytnio nie różną?

żeby był dźwięk to potrzebny mi będzie ten kabel audio stereo z mini jack'em czy podpinam ją tylko i już wszystko śmiga ?

Jak mam w drugim pokoju telewizje cyfrową przy TV tylko że dekoder jest do tego tam potrzebny. To da rade jakoś dzięki tej karcie na pc odbierać obraz cyfrowy ? Bo to jeden i ten sam kabel jest tylko rozdzielony trójnikiem.

0
  • #7 14 Paź 2010 07:30
    cepilek
    Poziom 26  

Zależy jakie i czego śmiganie mamy na myśli, zależy jaką płyte główną i jaką kartę dźwiękową posiadamy i jaką kartę TV. Ja mam sprawną kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną i bez kabelka nie śmiga głos AVerTV (Studio) 303 (M126) i nie śmigał bez kabelka przy osobnej karcie dźwiękowej i starej płycie głównej. Należy tu nadmienić, że głos z karty TV będzie Ci zawsze od razu śmigał jak sobie głośniki ze wzmacniaczem podłączysz do karty TV - tak jest u mnie: ale aby na kompie nagrać film telewizyjny z głosem musi być ten kabelek u mnie bezwzględnie i aby nie przekładać tych kabelków w celu słuchania głosu z kompa lub z TV na przemian o co pytasz w pierwszym poście, to u mnie ten kabelek musi być - no ale ja mam starszą wersję AverMedia. Nie wiem jak nowsze AVERMEDIA są skonstruowane więc się nie wypowiadam... Jednak technika idzie do przodu i płyty główne nowsze mogą to zapewniać bez kabelka więc musisz pytać lub próbować bo nie mam nowszej płyty głównej ani Avermedia 007 czy 009 na razie i nie mam na czym wypróbować. Należałoby rozumieć, że skoro w akcesoriach Philipsa jest ten kabelek a w akcesoriach AVERMEDIA nie ma, ani też w manualu nic na ten temat nie ma mowy np. dot. 007: http://www.deviceden.com/download/2503/avermedia/avertv-hybrid-super-007-m135r/manual/ to może faktycznie ten głos już jest przesyłany na płytę główną bez pośrednictwa tego kabelka - jakieś nowsze rozwiązanie... ? Co do TV cyfrowej to nie wypowiadam się, w każdym razie u mnie z anteny czy z kablówki UPC chodzi ale to jest TV analogowa.

0
  • #8 14 Paź 2010 20:28
    kazu2010
    Poziom 8  

Zdecydowałem się jednak na Avermedia 009 bo znalazłem za 97 zł z przesyłką

Dzięki za pomoc koledzy użytkownicy :)

0
  • #10 23 Paź 2010 13:46
    kazu2010
    Poziom 8  

Da rade jakoś zaprogramować tak pilot żeby jednym z przycisków pilota od karty wyłączał się PC?

0