Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma 50 cali czy Led 46cali?

13 Paź 2010 00:34 9669 7
  • Poziom 2  
    Mam na uwadze 2 modele TV:
    Plazma 50 Samsung PS50C6900 oraz LED 46 Samsung UE46C6000?
    Pokój 20m2, odległość od TV 4m, pokój nasłoneczniony, ale promienie słońca nie padają na TV. Oglądam TV raczej po g17. Budżet do 6tyś. Czytałem sporo, zdecydowania brakuje, choć skłaniam sie ku Plazmie. Martwi mnie tylko jasne pomieszczenie oraz wypalanie się miejscach np loga.... Nie gram na konsoli, oglądam sporo filmów akcji oraz sportu.
    Prosze o opinie.....
  • Poziom 15  
    Witam. Jeśli miałbym 6 tyś. do dyspozycji to kupiłbym LED 46 Samsung UE46C6000. Nie wiem jak jest z Samsungami ale za te pieniądze raczej na pewno kupił bym Sony Bravia. W tych cenach można kupić bardzo przyzwoite modele tej firmy. Mam Bravie z wyższej półki drugi rok i nie zamieniłbym na inną firmę. Używam większość sprzętu Sony od lat i nigdy się nie zawiodłem. No ale to jest moje zdanie i nie koniecznie trzeba się z nim zgadzać. Dodam tylko, że plazmy odchodzą w zapomnienie. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Problem wypalania znaku w plazmach dotyczył sttarych modeli teraz praktycznie to nie istnieje. Obraz na plazamch jest bardziej "kinowy" zobacz co Ci pasuje w porónaniu do tv LCD. Co do Sony... ekrany LCD - matryce robione są we wspólnej fabryce Samsunga i sony w Chinach więc są identyczne , różnia sie telewizory wzornictwem i możliwościami. Raczej zastanów sie jaki masz serwis w swoim miescie ! telewizoer ma sie na lata. na samsunga narzekają na servis choc bywa z tym różnie. Dla mnie obie firmy to Bardzo kolorowe szpanerskie obrazy.. W Sony płacisz więcej za markę. Samsung ma chyba wiecej bajerów typu Divix itp. ja bym kupił SHARPA na LEdach. cenowo całkiem normalnie. Robiny w Japoni nie w Chinach. Obaraz przypomina ten w Plazmach. ewentualnie Samsung też na LEDACH. Bardzo płaski na ścianie wygląda nowoczesnie. Obraz ciut gorszy niż sharp led ale to sprawa dyskusyjna. choć wiem że plasma Samsunga ma teraz bardzo dobra cene. w Saturnie. pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

and2102 napisał:
    Problem wypalania znaku w plazmach dotyczył starych modeli teraz praktycznie to nie istnieje. Obraz na plazamch jest bardziej "kinowy" zobacz co Ci pasuje w porównaniu do tv LCD. Co do Sony... ekrany LCD - matryce robione są we wspólnej fabryce Samsunga i sony w Chinach więc są identyczne , różnia sie telewizory wzornictwem i możliwościami. Raczej zastanów sie jaki masz serwis w swoim miescie ! telewizor ma sie na lata. na samsunga narzekają na servis choć bywa z tym różnie. Dla mnie obie firmy to Bardzo kolorowe szpanerskie obrazy.. W Sony płacisz więcej za markę. Samsung ma chyba wiecej bajerów typu Divix itp. ja bym kupił SHARPA na LEdach. cenowo całkiem normalnie. Robiny w Japoni nie w Chinach. Obaraz przypomina ten w Plazmach. ewentualnie Samsung też na LEDACH. Bardzo płaski na ścianie wygląda nowoczesnie. Obraz ciut gorszy niż sharp led ale to sprawa dyskusyjna. choć wiem że plasma Samsunga ma teraz bardzo dobra cene. w Saturnie. pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam ponownie,
    Co do wypalania w miejscach loga, też wyczytałem że zdarzało się to głównie w starszych modelach.
    Na początku poszukiwań byłem strasznie napalony na LEDa Sony KDL-46NX700. Funkcje identyczne jak w LED 46 Samsung UE46C6000, ale na dzień dobry w EURO 2,5tyś, drożej. Niemiła niespodzianka w autoryzowanym sklepie Sonym, po podłączeniu pendriva z zawartością zdjęć i filmów, o dziwo czytał tylko zdjęcia, filmów wogle nie widział... Na niekorzyść wypadła również głębokość 6,4cm w porównaniu do 3cm. Brak funkcji Internet.
    Jeżeli chodzi o Sharpa LC-46LE820EV Quattron też był brany pod uwage, niestety nie miał funkcji DLNA, z wyglądu bardzo ładny, obraz jednak słaby, widoczne śnieżenie.
    Wracając do branej pod uwage plazmy Samsung PS50C6900, na korzyść przemawia dodatkowo Internet którego Samsung UE46C6000 nie posiada, obraz czerń i barwa kolorów jak najbardziej na korzyść plazmy, filmy divx z pendriva bez śnieżenia i widocznych pikseli (nie sprawdzam z Blu Raya bo wiadomo że na każdym tv będzie super). AHA Plazma głębokość 3,6cm :)
    Zapomniałbym o najważniejszym, funkcja 3D + okulary 3Dw w cenie 5200zł.
    Czekam na opinie...
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy wykorzystasz 3D. Mnie boli głowa od ogladania w 3 D po 5 minutach. w kinie po 20 minutach. rozumiem że jesli grasz w gry 3 d strzelanki to technologia 3 d nvidi rzeczywiście jest przydatna. ale to raczej dotyczy monitorów 120 Hz. nie wiem czy telewizor 3d ją obsłuzy. trzeba by sprawdzić empirycznie. jak bedziesz miał telewizor to w zasadzie koniecznie powinieneś mieć sygnał w HD ,rozumiem że o to zadbasz. i/lub "bluedisc". zauważ ,że plazmy pożerają jednak sporo prądu zwłasza duże, i to robi kwotę po latach jeśli oglądasz dużo. ja jak bym miał możliwość to bym sobie kupił 32 cale LCd HD na ledach do oglądania telewizji na codzień ,a plazmę 52 cali HD postawił z kinem domowym do "filmów z BD".. wyjdzie tanio w użytkowaniu i super w jakości. jednynie zakup drożej. jeśli dobrze poszukasz to może nawet nie wiele. telewizor 32 cale bez ledów to jakieś 1600 pln. rozważ to - oczywiście jeśli się ma miejsce tak zrobić ;-) albo tylko LCD LED 46 cali ....
    W każdym razie jak jeden kW będzie po 1 pln ( a będzie !) to telewizorek może kosztować np 2 zł na dzień co daje 365 x 2 = ponad 720 rocznie za energie .po 10 latach ponad 7000 ...plus odsetki od oszczędzonego kapitału ze 2000 . czyli nowy telewizor z wysokiej półki..
  • Poziom 2  
    na 2 telewizory niestety nie ma miejsca :)
    A czy słyszeliście coś o buczeniu plazm? Podobno po jakimś czasie oglądania wydaje dziwny dźwięk... nie uciążliwy przy oglądaniu , ale uciążliwy np przy oglądaniu zdjęć lub przy zmianie kanałów jeżeli jest cisza...
  • Poziom 10  
    Problem "buczenia" ponoć dotyczył głównie modelu samsunga "850'. i to tylko egzemplarzy produkowanych do listopada 2009. Były one zreszta przecenione nieco w EURO AGD - oczywiście sama technologia z wysokim napieciem grozi że "trafo' lub radiator bedzie nieco 'gwizdać'. W LCD tego ryzyka nie ma.W kazdym razie warto sprawdzić ewentualny model plazmy przed zakupem w sklepie. i nie zaszkodzi poczytac krytykę na forach - odnośnie konkretnego modelu. podumowując - kup co Ci sie wydaje najlepsze dla Ciebie. Aha samsungi "płaskie LED" mają gorszy dźwięk niz "grubsze" LCD. Pozdro.
  • Poziom 2  
    Dzięki za informacje.