Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 1,9 TDI 110KM 98r nie grzeją świece podgrzewacza płynu.

13 Paź 2010 08:25 8279 3
  • Poziom 14  
    witam mam od 2 lat golfa IV 1,9 tdi 98r AHF, jakis czas temu znalazlem bardzo ciekawy temat o podgrzewaniu plynu chlodzacego przy niskich temp. i nagrzewaniu sie silnika do 90*C w przeciągu 3 km. Natomiast ja swoim musze przejechac 7-9 km zeby zlapal taka temp. Sprawdziłem swoje swiece podgrzewania plynu sa sprawne ( jak przekaznik podciagne recznie swiece podgrzewają ) natomiast po spelnieniu pewnych warunków tzn. temp.plynu <70' temp. powietrza <5' obr.siln. >800 - silnik pracuje od min. 10 s ( wczoraj sprawdzałem i u mnie było: temp. plynu 5*C, temp powietrza 1,5*C, obr. silnika 924, silnik pracował dość dlugi czas, tylko nie sprawdziłem obciązenia alternatora bo nie wiem gdzie ta wartość odczytac ) niestety nie podgrzewają. nie wiem czemu, czy sa jakies jeszcze warunki które powinienem spełnić ?? dodam jeszcze ze na cewkę przekazników dochodzi prawie 14V po odpaleniu silnika, takze zdaje się ze sygnał ( minus ) nie dochodzi z komputera. Czego to moze być przyczyną ??
  • Poziom 14  
    Czasem temperatura otoczenia musi spaść poniżej zera, po za tym wiesz, że załączanie świec jest dwustopniowe, pierwszy bieg grzeje jedna, drugi bieg grzeją 3.
  • Poziom 35  
    Nie wierz w takie bajki, że silnik zagrzeje się do temperatury roboczej z tymi świecami po przejechaniu 3 km a zwłaszcza w zimie kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera. Te świece działają (poza opisanymi przez Ciebie warunkami) jak włączysz nadmuch ciepłego powietrza na przednią szybę na jeden z 4 możliwych zakresów dmuchawy bo tylko w takim celu silnik został w nie wyposażony aby szybko odmrozić przednią szybę tj. wersja dla krajów o chłodnym klimacie.
  • Poziom 14  
    dziekuje koledzy za zainteresowanie, dzisiaj założylem potencjometr zamiast czujnika temp. powietrza i okazuje sie ze po ustawieniu temp po nizej zera grzalki sie wlaczają. Moje pytanie czy można jakiś podnieść tem. wlaczania sie tych grzalek np. 5*C powyzej zera. Tak jak na innym forum kolega napisał że podwyższenie temperatury właczania świec zarowych spowodowało podniesienie temp. właczania podgrzewaczy, ale w moim przypadku nic to nie dało.