Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Badanie czasu trwania dźwięku o określonej częstotliwości

synex123 13 Oct 2010 09:13 1394 2
    synex123
    Level 2  
    Witam,
    może ktoś będzie w stanie pomóc mi w temacie badania czasu trwania dźwięku o zadanej częstotliwości.
    Potrzebuję utworzyć moduł wykrywający z wejścia audio dźwięki o określonym czasie trwania i częstotliwości. Ma to służyć do dekodowania transmisji np. CCIR czy EEA przez radio. Mam pewien pomysł na to, ale chciałbym zasięgnąć rady czy to ma szansę na powodzenie.
    Z wejścia audio sczytuję porcję danych, np. 1024 próbki. Określam sobie np. szerokość okna 512 próbek, przesunięcie 8 próbek.
    Z odczytanych 1024 próbek biorę pierwsze 512, obliczam transformatę fouriera, otrzymuję amplitudy poszczególnych częstotliwości. Przesuwam się z danymi o 8 próbek, biorę kolejne 512, robię transformatę itd. W momencie gdy pojawia się interesująca mnie częstotliwość - zapamiętuje ją na boku, wraz ze znacznikiem określającym czas kiedy się pojawiła. W momencie gdy zniknie - badam różnicę czasu pomiędzy pojawieniem się a zniknięciem.
    Czy takie coś ma szansę zadziałać? Potrzebuję zbadać sygnały w których poszczególne dźwięki trwają np. 10 ms z tolerancją 10-20%.
    Może ktoś miałby jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę, jaki typ okna do FFT użyć, jakie problemy mogą wyniknąć po drodze.
    Dzięki i pozdrawiam.
    Paweł Es.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jakie są częstotliwości sygnałów - zakres wartości f i czy są stałe czy też mogą być różne.

Czy wykrywanie musi być programowe ?
    synex123
    Level 2  
    Częstotliwości rzędu 800-2500Hz.
    Rozwiązanie musi być programowe.

--
    pozdrawiam