Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwer plików dla wielu użytkowników - podstawy

prokopcio 13 Oct 2010 10:04 2127 6
    prokopcio
    Level 29  
    Witam.
    Natrafiam na artykuły jakieś mało przystępne dla mnie "nie informatyka" więc proszę bardzo kogoś o napisanie "w dwóch znaniach" po ludzku jak najwygodniej zabrać się do konfiguracji systemów (serwer 2003 + użytkownicy z windowsami XP Proff i Home) tak aby :
    - Każdy użytkownik w sieci miał dostęp tylko do swojego katalogu na serwerze
    - zależy mi również na możliwości tworzenia kopii bezpieczeństwa otwartych plików na serwerze - czytałem coś o takiej możliwości w windows serwer 2003 (ShadowCopy) ale nie wiem za bardzo o co chodzi a chciałbym wszystkie dane wyrzucać systematycznie na serwer zewnętrzny ftp podczas gdy ktoś prawdopodobnie będzie miał otwarte pliki.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    yogi009
    Level 43  
    Może nie do końca ten system, ale polecam zdecydowanie linuksa i sambę - konfiguracja prościutka, wymagania niewielkie i działa ! Możesz m.in. utworzyć foldery prywatne, publiczny, zresztą tych możliwości jest sporo. Literatura w internecie. System za darmo. Pozdrawiam.
    prokopcio
    Level 29  
    serwer z linuksem z sambą i proftpd mam na kopie bezpieczeństwa i je znam, są rzeczywiście dobre, ale serwer z system windows serwer 2003 mam jako "główny", na nim działają aplikacje sieciowe, których nie dam rady przeniść na linuxa a ma na tyle zapasu, że spokojnie robi również za serwer pilków - nie zamierzam stawiać kolejnego serwera.
    gwajer
    Level 11  
    Moja rada:

-dostęp do plików/folderów skonfigurować nadając uprawnienia ntfs; tak jest chyba najprościej;

-kopie bezpieczeństwa robić wtedy, kiedy pliki nie są używane, np. w nocy.
    prokopcio
    Level 29  
    zakład pracuje 24/h 7dni w tyg. :) niema przestojów, dlatego pytałem....
    arturdziki90
    Level 9  
    Są też programy (odpowiedniki samby z linux'a) pod windows wpisz w google samba pod windows i powinno znaleźć.
    prokopcio
    Level 29  
    Ale czy windows serwer 2003 nie ma po prostu takiej opcji udostępniania? przecież to windows SERWER !