Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa instalacja elektryczna w starym domu jednorodzinnym

13 Paź 2010 10:34 3426 2
  • Poziom 2  
    Witam! Mam pytanie dotyczące uprawnień. Przymierzam się do modernizacji a nawet można powiedzieć wymiany całej instalacji w starym domu jednorodzinnym. Dom w niedługim czasie będzie przechodził kapitalny remont i z tego właśnie powodu chciałbym wymienić istniejącą a starą już instalacje. Uczę się w technikum elektronicznym i interesuje się elektryką, także posiadam umiejętności budowy takiej instalacji, tylko nie wiem czy zgodnie z prawem mógłbym coś takiego wykonać?
  • e-miernikie-mierniki
  • Specjalista elektryk
    Zgodnie z prawem, bez uprawnień - NIE.

Co do umiejętności wykonania takiej instalacji, tylko Ci się wydaje, że potrafisz. Wykonanie instalacji nie polega tylko na tym, żeby wszystko świeciło i działało. Poza tym po wykonaniu ktoś to musi pomierzyć i sprawdzić czy wszystko jest dobrze. Masz taką wiedzę, urządzenie i uprawnienia?
  • Poziom 42  
    Witam!

Ja proponuje koledze znalezienie doświadczonego elektryka, by pod jego nadzorem lub korzystając z jego wskazówek wykonać instalację własnymi rękoma.
    Jak w poprzednim poście wspomniano, po wykonaniu prac należy obowiązkowo przeprowadzić badanie instalacji.
    A z tym sobie nie poradzisz, chociażby z powodu braku odpowiednich mierników. Jak i również uprawnień a może i odpowiedniej wiedzy.