Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierwsze kroki w nagłośnieniu

13 Oct 2010 12:18 1346 3
  • Level 9  
    Witam.

Mam parę pytań odnośnie sprzętu który ostatnio zakupilem :
    2x LDM PXP315 eco 600w
    T.Amp e800 2x440
    mikser Yamaha MG82cx
    shure beta58

Moje podstawowe pytanie na ktore nie potrafilem tutaj znalezc odpowiedzi a mysle ze jest bardzo ważne - kabel z końcówki do kolumny podłączyć w kolumnie pod INPUT czy OUTPUT. Wiem że pytanie może się wydać śmieszne no ale potrzebuje odpowiedzi. Nastepnie chcialbym sie zapytac o GAIN i COMPRESSOR ktory jest w tym mikserze, do czego to słuzy i w czym moze pomoc, jak to odkręcic? W mikserze jest
    __
    przycisk podpisany pierwiastek z 80 ( V80 ) równiez nie mam pojecia do czego to sluzy a chcialbym sie dowiedziec :-) Nie wiem jaki dobrać kabel mikrofonowy do tego shura i rowniez ciezko mi znalezc na to odpowiedz. Zapewne spotkam sie z jakas krytyka pod wzgledem opisowym mojego problemu ale prosze o wyrozumialosc.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 41  
    1. nie ma znaczenia jeśłi jest napisane link, jeśli kolumna ma np speacona nl4 jako wlot gdzie 1+- to doł a 2+- to nadstawka, to ma znaczenia, ale powinno być to stosownie opisane.

2.gain, to regulacja czułości wejścia. Compressor to raczej zabawka niż kompresor, tego nie używaj, na pytanie co to jest kompresor audio znajdź odpowiedź w googlach.

3. to nie pierwiastek z 80, a filtr górnoprzepustowy, stosuje się go po to, aby mikrofony przy instrumentach nie grających poniżej 80Hz nie zbierał tych dźwięków niepotrzebnie. Wskazane na wokale.
  • Level 15  
    Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce Krzysztofa Sztekmilera "Podstawy nagłaśniania". Odnośnie kabli mikrofonowych to też znajdziesz to na googlach.
  • Level 41  
    charwer, książka jest mocna i fantazyjna