Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic kx-mb263 proszek sypie się po całym urządzeniu

martitkusia 13 Paź 2010 12:56 1947 5
  • #1 13 Paź 2010 12:56
    martitkusia
    Poziom 2  

Jestem posiadaczką urządzenia wielofunkcyjnego o nazwie Panasonic kx-mb263. Od pewnego czasu mam problem z drukowaniem, tzn. gdy kupiłam drukarkę miałam toner w zestawie, gdy kończył się kupiłam proszek do tego tonera. Wsypałam go i wszystko było dobrze. Wydruki jak i ksero było czyste i nie miałam żadnych zastrzeżeń. Jednak po kilku miesiącach na kartce proszek zaczął się rozmazywać... a w tej chwili to wydruk jest w plamy i proszek sypie się po całym urządzeniu. Wymieniłam toner, bo myślałam, że to wina tonera. Jednak nadal proszek sypie się po całym urządzeniu, a wydruk jest w plamy i trochę tekstu jest a większość to biała strona (w miejscu gdzie powinna być biała kartka, jest szara - rozmazany proszek). Nie znam się na urządzeniach laserowych i w związku z tym mam pytanie, czego to może być przyczyną ??

0 5
  • #2 13 Paź 2010 19:23
    merkurus
    Poziom 21  

przyczyną jest gó......ny proszek i to że kupilaś inny to nic zmieszał się ze starym jedyna rada wyczyscić dokładnie głowicę ze starego proszku oraz beben i zasypać dobrym proszkiem i będzie ok. pozdrawiam

0
  • #3 13 Paź 2010 19:56
    martitkusia
    Poziom 2  

Kupiłam ostatnio nowy toner i jest nadal to samo, więc to nie jest wina proszku ani tonera. Przyczyna musi być jakaś inna... Też podejrzewałam badziewny proszek (zamiennik kupiłam) jednak po wyczyszczeniu całego urządzenia dzieje się nadal tak samo... i nie wiem co robić. Na urządzeniu nie ma informacji, że bęben jest uszkodzony, w ogóle nie pojawia się żaden błąd.

Dziękuję za odpowiedź jednak do rady się zastosowałam i to nic nie dało.

1
  • #4 13 Paź 2010 20:41
    merkurus
    Poziom 21  

wiem że kupiłas nowy proszek ale stary został w module bębna i się zmieszal i tu jest problem jak go nie wyczyścisz z tonera to zakup nowego proszku nic nie da znowu się zmiesza i tak w kołko trzba wyczyścić modoł bebna i wtedy nowy proszek i będzie git. I jeszcze jedno komunikatu żadnego nie będzie że coś z bębnem bo bęben fizycznie jest ok tylko ten proszek w jego module na 100procent serwisuję i naprawiam takie dziadostwa od lat bym Ci to zrobił gratis ale ja z Olsztyna

0
  • #5 13 Paź 2010 21:05
    martitkusia
    Poziom 2  

No dobra to powiedz mi jak mam wyczyścić ten moduł bębna czy jak to się tam zwie i gdziekolwiek to jest... Nie mam w tym doświadczenia (dopiero się uczę...) Pewnie pomyślisz, że blondynka ze mnie...

Kupiłam nowy toner (cały pojemniczek) a wcześniej proszek...

Jeszcze raz dziękuję za odpisanie ;-) i przepraszam, że męczę... ale to urządzenie i jej świrowanie męczy mnie bardziej.

0
  • #6 14 Paź 2010 14:43
    martitkusia
    Poziom 2  

Czy jest możliwe wyjęcie bębna z zespołu bębnowego tak aby można było go dokładnie wyczyścić ?? Bo wczoraj próbowałam, ale nie udało mi się... Na necie jak patrzyłam to kupuje się do tego urządzenia cały zespół bębnowy ;-(

0
  Szukaj w 5mln produktów