Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pyt:Dom 250m2 a piec- kondensat Immergas Victrix 24 eco+160?

13 Paź 2010 13:32 2136 1
  • Poziom 1  
    Mam pytanie. Jestem totalnym laikiem. Kupiłam dom w zabudowie szeregowej (brzegowy), kilku-kondygnacyjny, 8 pokoi plus użytkowa piwica (razem ok 250m2 + duży garaż). Jest w nim stare ogrzewanie gazowe, za które poprzednia właścicielka płaciła straszne sumy zeszłej zimy(1000-2000 misięcznie). Zaczynamy lada moment remont ogrzewania, ale każda ekipa, któa mogłaby to zrobić mówi coś innego i nie wiem kogo słuchać. Jedni polecają piec kondensacyjny Immergas 24 eco+zasobnik 160l ponoć w cenie 5261 zł i rurki plastikowe, inny fachowiec twierdzi , że ten piec jest za mały ( w naszym domu trzeba będzie zamontować 24 grzejniki) i po dwóch latach padnie, że wymaga podłogowego ogrzewania, inaczej będzie za bardzo wyeksploatowany i że powinniśmy zamontować tradycyjny piec (też poleca Immergas z zasobnikiem 160 l) żeby wykorzystać już istniejący komin z wsadem. Nie podał mi jeszcze dokładnej nazwy, ale cena takiego pieca jest podobna -5.160 zł(piec + zasobnik+sonda+przyłącze). Co robić? Będziemy na wiosnę również wymieniać okna i ogrzewać budynek. Czy wybrać piec kondensacyjny, jeżeli tak to czy ten model czy inny (cena jest dla nas istotna) , czy rzeczywiście tradycyjny będzie lepiej działał?
  • Poziom 30  
    Witam
    proponuję kolego kocioł kondensacyjny
    po pierwsze jest bardziej regulowalny jeśli chodzi o zakres mocy
    po drugie może pracować w szerokim zakresie temperatur [ 20-85 stopni]
    zastosuj tylko przewymiarowane grzejniki [+ podłogówka ] to idealne warunki do pracy kondensatu sprawność 98%[ 108% ]