Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar elektroniczny z budzikiem AVT2685

alexarchilab 13 Paź 2010 18:28 1711 3
  • #1 13 Paź 2010 18:28
    alexarchilab
    Poziom 8  

Witam,
    Od lat mam poskładany ten zestaw - AVT2685 do samodzielnego montażu i od lat poprawiam na nim czas - w ciągu tygodnia potrafi "uciekać" na około 5-6 min.
    Próbowałem manipulować kondensatorami - stałymi i zmienny. I nic nie daje.
    Ktoś może ma jakieś rozwiązanie?
    Również poszukuję schematu do danego zestawu.

0 3
  • #2 13 Paź 2010 19:08
    kranzio
    Poziom 24  

Tutaj masz cały artykuł z EDW dostępny na stronie elportalu str 13 i str 19. Dokonywałeś kalibracji jak jest opisane w tym artykule? W ostateczności pozostaje wprowadzenie do programu modyfikacji, tylko program jest pisany w asemblerze Link

-1
  • #3 20 Lis 2012 19:42
    zz444
    Poziom 10  

Chciałem w zegarze AVT-2685 wymienić wyświetlacze na większe, aby się nadawał nie tylko dla ludzi o sokolim wzroku. Po wymianie oryginalnych małych wyświetlaczy na większe i podaniu w związku z tym na ich anody trochę wyższego napięcia (konieczne dla nich jest 7 – 8V), zapalają się jednak wszystkie segmenty na raz. Zegar jednak po cichu nadal liczy. Można się przekonać że działa po ponownym obniżeniu napięcia na anodach na powrót poniżej 5V, czyli na napięcie właściwe według oryginalnego projektu. Niestety wtedy te nowe duże wyświetlacze świecą tak słabo że odczyt w dzień jest nie możliwy. Cyfry wreszcie są duże i widoczne w całym pomieszczeniu, ale świecą tylko w nocy…
    Czy ktoś ma pomysł, jak w tym zegarze AVT-2685 (aktualnie zegarze tylko nocnym) prawidłowo wysterować trochę większe wyświetlacze wymagające napięcia trochę wyższego niż 5V?

0
  Szukaj w 5mln produktów