Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo 1.4 bezyna uszkodzony sterownik centralnego

13 Paź 2010 21:04 6951 3
  • Poziom 10  
    Witam, szperałem po forach ale nie trafiłem tematu. Więc do rzeczy.
    W Renault Kangoo 1.4 benz. rok 1999 Sterownik silnika Siemens Sirius, mam taki problem mianowicie przestał otwierać i zamykać drzwi z kluczyka ( kluczyk radiowy) wewnętrznym przyciskiem w kokpicie kierowcy też nie, dobrałem się do sterownika centralnego, który znajduje się pod zegarami po lewej stronie. Wymontowałem go i okazało się ze ścieżki i kilka rezystorków są dosłownie "zjarane" do tego stopnia ze aż wytopiło dziurę w plastikowej obudowie. Autko odpala no chyba ze wypnę centralke to zrozumiałe bo ma immo.

Postanowiłem wymienić tę centralkę na inną używkę (wiem konieczna będzie synchronizacja) ale nie chcę kupić kota w worku i mam pytanko.

Czy ta którą widać na zdjęciu będzie odpowiednia? Na jakie oznaczenia muszę zwrócić uwagę? Czy obojętny jest rocznik i silnik w jakim ona była?

Renault Kangoo 1.4 bezyna uszkodzony sterownik centralnego
  • Poziom 27  
    Centralka ma wyglądać tak samo jak ta co była w aucie najlepiej jak by rocznik auta był podobny . Kilkanaście razy wymieniałem takie centralki i nigdy nie było problemu .Musisz jeszcze dowiedzieć się dlaczego się spaliła stara centralka .
  • Poziom 10  
    Ok dzięki za poradę jutro będę podłączał i pomajsterkuje, ale powinno być ok. Centralka się "sfajczyła" prawdopodobnie od uszkodzonego siłownika tylnej klapy, obudowa siłownika aż się zdeformowała. Chyba że przekaźnik w centralce się skleił. Jak odpalę kangoora to dam znać.
    Dzięki i pozdro.
  • Poziom 10  
    Temat rozwiązany zamykam temat