Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transfer kweredny z accessa do excela

Julka M 13 Paź 2010 21:07 1228 4
  • #1 13 Paź 2010 21:07
    Julka M
    Poziom 9  

Mam pytanko – czy można poprzez macro lub VBA eksportować z accessa dane otrzymane z kwerendy wybierającej bezpośrednio do pliku w excelu (bezpośrednio – czyli nie poprzez tabelę utworzoną przez kwerendę).

0 4
  • #2 13 Paź 2010 21:24
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Kwerendę możesz zrobić w Excelu. Poczytaj o Microsoft Query. Być może będziesz musiała ten składnik doinstalować (z płytki instalacyjnej).

0
  • #3 13 Paź 2010 21:53
    Julka M
    Poziom 9  

dzięki za podpowiedź - na pewno mi się przyda ale nie w tym przypadku bo ... stworzyłam w accessie bazę i jej użytkownicy chcą by pewne dane automatycznie generowały się do pliku w excelu (taka forma raportu). Dane te wybierane są z kwerendy. Mogłabym stworzyć kwerendę tworzącą tabelę i potem tabelę tę eksportować do excela - to już umiem :) ale nie mogę tak postąpić gdyż bazę z formularzami i raportami udostępniłam im tylko do odczytu (dla bezpieczeństwa, chyba trochę prymitywne zabezpieczenie ale narazie tylko coś takiego wymyśliłam) i nie można w bazie przeznaczonej tylko do odczytu tworzyć tabelek dlatego fajnie by było gdybym "potrafiła" exportować dane bezpośrednio z kwerendy do "nowego" pliku

0
  • #4 13 Paź 2010 22:12
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Julka M napisał:
    nie w tym przypadku bo ... stworzyłam w accessie bazę

transfer kweredny z accessa do excela

Na pewno nie?

0
  • #5 13 Paź 2010 22:38
    Julka M
    Poziom 9  

:)
    szef "mówi" ze mam im dać te dane na tacy tak aby nic nie musieli robić tylko otworzyć bazę i nacisnąć odpowiedni "guzik" na formularzu i mieć już potrzebne dane w pliku xls zapisane u siebie na dysku

Dodano po 16 [minuty]:

chociaż ......... :) jest to drugie rozwiązanie :) pierwsze że baza nie będzie tylko do odczytu i będą eksportować tabelę z accessa za pomocą "guzika" a drugie rozwiązanie to - TWOJE :) na serwerze będą mieć plik xls - raport importujący dane z kwerendy w accessie ale ciekawe jak jest z możliwością "jednoczesnej" pracy wielu użytkowników na pliku - chyba kiepsko :( czyli musieliby ten plik- raport skopiować na swój dysk hmmmmmmmm Przetestuję jutro TWOJE rozwiązanie :)) Dzięki

0