Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool AWT 2050

13 Paź 2010 22:26 6088 7
 • Poziom 2  
  Witam Wszystkich !!!

  Mam problem z pralką Whirlpool AWT2050, mianowicie zaczęło się od tego, że podczas cyklu prania wskazówka programatora zatrzymywała się i trzeba było kilka razy ją popychać żeby zakończyła pranie. Na koniec nie odbywało się wirowanie. Na forum znalazłem podpowiedzi więc: 1. przedmuchałem rurkę od hydrostatu (z samym hydrostatem nic nie robiłem) ,2. wyciągnąłem wąż odpływowy ze stałego gniazda kanalizacji i położyłem go luźno,nisko na misce. Niestety pralka teraz pracuje w następujący sposób: włączona na pranie nie zasysa wody, woda sama się wlewa pod ciśnieniem z instalacji, kiedy odłączę zasilanie woda się nie wlewa. Następnie rozpoczyna się pranie i pralka ciągle pobiera wodę, w trakcie cyklu prania wypompowuje po około 6 minutach wodę. Aha pralka grzeje wodę i jest wirowanie (po czyszczeniu rurki hydrostatu).

  Bardzo proszę o pomoc.

  W jaki sposób prawidłowo przeczyścić hydrostat ???
  W jaki sposób dobrać zamienny hydrostat i gdzie można go zakupić ???
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  bartosim napisał:
  ...włączona na pranie nie zasysa wody, woda sama się wlewa pod ciśnieniem z instalacji...


  Mógłbyś sprecyzować... Pralka nie "zasysa wody", tylko otwiera zawór, którym woda wlewa się do pralki aż do osiągnięcia odpowiedniego poziomu o czym decyduje hydrostat.

  Z Twojego opisu wynika, że masz uszkodzony zawór lub stale otwarty...
 • Poziom 2  
  OK, przepraszam, doprecyzowuję


  Pralka po włączeniu na pranie, nie zasysa wody, otwiera tylko zawór przez który wlewa się woda pod ciśnieniem z instalacji. Woda wlewa się przez 6 min cyklu prania, następnie całą wypompowuje i cały czas wlewa się nowa ........ i tak w kółko do końca cyklu, następnie robi normalnie wirowanie. Wodę podgrzewa.

  oto czego próbowałem:
  1. zakręciłem wodę i wszystko OK (ale niestety muszę pilnować pralki żeby odkręcić wodę na płukanie)
  2. jak odłączę pralkę od zasilania woda z instalacji się nie wlewa == zawór na pewno zamknięty


  Jak prawidłowo przeczyścić hydrostat ?? Czy można go rozebrać ?? Ewentualnie jak dobrać zamiennik ??
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Dokładnie wyczyść kubek hydrostatu.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Dmuchnij w hydrostat podczas gdy pralka pobiera wodę, jeśli usłyszysz kliknięcie styków hydrostatu (potestuj najpierw bez podłączenia do prądu) i zawór zostanie zamknięty będzie to znaczyło, że należy wyczyścić drogę dojścia wody/powietrza do hydrostatu. Natomiast jeśli woda będzie pobierana nadal tzn., że są upalone styki w hydrostacie lub coś z elektryką...
 • Poziom 2  
  Bardzo Dziękuję Wszystkim za pomoc

  Wyciągnąłem z pralki hydrostat i rozłożyłem go, jeden z nieruchomych styków był zbyt daleko od styku ruchomego. Właściwie mogłem przed rozebraniem hydrostatu zbadać przejścia i wyregulować go za pomocą śrub na obudowie.

  Aha chyba przez ten hydrostat spaliła mi się grzałka.
 • Poziom 35  
  Witam

  Bardzo przepraszam za odkopanie tematu ale problem dotyczy dokładnie tej samej pralki i jest identyczny lub bardzo zbliżony do już omówionego.

  Pralka od pewnego czasu przestała pracować. Po ustawieniu na szybkie pranie i włączeniu pralki pstyknie ( prawdopodobnie hydrostat) i pranie nie rusza a woda nie jest pobierana do pralki. To samo dzieje się na programie płukanie. Wirowanie działa bez problemu więc stwierdzam że winny będzie hydrostat.

  Po rozebraniu okazało się, że zbiorniczek na wężyku dochodzącym do hydrostatu jest niemalże wypełniony po brzegi kamieniem. Został on przeczyszczony. Niestety to nie pomogło. Hydrostatu jeszcze nie rozbierałem.

  Powiedzcie mi, czy kiedy uruchomię pranie to w tym wężyku powinna się pojawić woda i jeśli dojdzie ona do hydrostatu to przestanie się lać czy ten zbiorniczek może być pusty a o poziomie wody będzie decydować ciśnienie powietrrza wpływającego do hydrostatu, ponieważ po uruchomieniu pralki wody w tym zbiorniczku ( i co za tym idzie wężyku ) od hystrostatu nie ma.

  Czy to może być zatkany hydrostat czy trzeba będzie raczej szukać nowego ? No i pytanie czy rozkręca się go za pomocą śrubek na spodnie czy może służą one do regulacji jego parametrów ?
 • Poziom 25  
  W wężyku nie ma wody jedynie trochę w tym zbiorniczku. Hydrostat działa ciśnieniowo. nie musisz go rozbierać żeby sprawdzić wystarczy podpiąć się miernikiem i sprawdzić czy przełącza między stykami a w hydrostat po prostu dmuchaj.