Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SERWER PLIKÓW > 6 HDD SATA - KONFIGURACJA

elektrota 13 Oct 2010 23:56 1343 2
    elektrota
    Level 2  
    Witam....

Mam problem, mianowicie....

Znajomy chomikuje znaczne ilości plików na 8 x HDD SATA (Min. 1 TB Dysk) . Złożyłem mu ala "Serwer Plików" na Win XP Pro, na sprzęcie typowo domowym w dobrej konfiguracji...Zasilacz 850W modułowy. / Istnieje Sieć... Są 3 PC i 1 Note..... "Serwer" Jest Podpięty Pod jeden z PC i służy jako Magazyn.... Na PC są skróty do Mapowanych dysków z Serwera... ( Przez kabel LAN) . Dostęp do Serwera przez VNC... "Serwer" Stoi sobie w kącie i ma podłączoną klawiaturę, kabel lan, i zasilanie... Mniejsza o to... Działa to niestabilnie... Dyski podpięte standardowymi kabelkami sata maja pełno luzu !!! Odpinają się... Podczas kopiowania często dochodzi do przerwania połączenia...

Po prostu KUPA !!!

Moi drodzy ! Jak już wiecie jestem bez radny, mało poinformowany w tym temacie... Także proszę was o RADĘ jak to najprościej, najstabilniej skonfigurować...!!!! Szukałem KIESZENI Serwerowych, Dysków Sieciowych, Serwerów NAT itd. Itd... I Albo są to rozwiązania stare, tzn ATA, lub Serwery NAT które maja po max. po 4 x HDD i kosztuja w okolicach 2000 zł....

1. Czy Zostać przy tym rozwiązaniu, kupić nowe kable i zainstalować LINUXA ?
    2. Lepszym rozwiązaniem było by.............

Z góry serdecznie dziękuję !!! i Czekam na Konkretne ODP....

PS: Stawiam PIWO za dobrą radę !!!
  • Helpful post
    baczek007
    Level 23  
    1) zrób porządek z kablami w obudowie
    2) zainstaluj jakąś dystrybucje linuxa
    3) skonfiguruj SAMBE
    4) ciesz się życiem ;)
    elektrota
    Level 2  
    Zainstalowałem i Skonfigurowałem Ubuntu 10.10 + Sambę = Serwer Plików 8XHDD (9TB)

Dziękuję i Pozdrawiam !!!
    PS: Początkującym odradzam DEBIANA !!! Masakra system !!!