Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda led zasilana z Rs232

14 Paź 2010 03:51 2898 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich specjalistów w dziedzinie.

Mam pewien problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic.
    Otorz mam nastepujący schemacik:

Dioda led zasilana z Rs232

Pracuje z nim już dość dlugo i chciałem go troche "zbajerzyć".

Mianowicie chciałbym dodać 2 diody LED, które świeciłyby się podczas odbierania i wysyłania danych (każda osobno dla osobnej czynności), lub jeśli sie nie da w tym układzie, to chociaż do odbierania.

Gdzie i jak można umieścić Ledki?

Próbowałem pomiędzy RTS a GND, ale dioda świeci caly czas, a podczas odbierania gaśnie. (przekaźnik nie wchodzi w grę)
    druga proba była pomiedzy RXD a GND, ale dioda miga ale bardzo słabo. W oczekiwaniu na odbiór dioda świeci ale bardzo cienko, słabiej niż podczas odbierania.

Diody wymontowałem ze starego komputera (sygnalizacja dysku itp).

Zaznaczam ze jestem cienki w elektronice, prosty układ potrafie zbudować (z bólami), ale do bardzo skomplikowanych pojęć i zagadnień i trzeba ze mna dużymi literami.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
    Maciej Płokarz
    SonErgo
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    Połącz 2 diody świecące ze sobą równolegle ale w przeciwnych kierunkach i taki układzik próbuj włączyć w szereg z linią 1wire data na twoim schemacie.
    Zastosuj diody super jasne, które wyraźnie świecą przy prądzie 2 mA. Diody z odzysku są na 20 mA i słabo je widać przy krótkich impulsach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam

Dzieki za zainteresowanie tematem.
    Diody połączone równolegle ze sobą i włączone w szczereg z linią 1-wire, nie zdają rezultatu.
    Digitemp wywala błędy niezgodnego pomiaru (cos tam z CRC).

Pokombinowałem troche sam i zastosowałem diode dwukolorową 3 nóżki.
    Podłączyłem jedną elektrodę do GND, drugą do RTS, trzecią do RXD.

Rezultat jest taki, że przy oczekiwaniu na pomiar, świeci na zielono (dość mocno), w tle świeci delikatnie na czerwono.
    Podczas odczytu, gaśnie zielona, zapala się pełną jasnością czerwona i delikatnie przygasa podczas otrzymywania sygnału.

Jest to prawie zamierzony efekt.
    Moze cos jeszcze innego wykombinuje.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź.
    Maciej Płokarz
    SonErgo