Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera KM1650 przesuwa obraz na kopii

PiotrK 14 Oct 2010 11:31 1924 12
 • #1
  PiotrK
  Level 13  
  Witam!
  Kopiarka Kyocera KM 1650 ma ok 200tyś kopii i zdarza się że czasami kilka kartek ma przesunięty obraz ok 1,5cm.Wygląda to jakby rejestracja się spóźniała czasami z podaniem kartki.Proszę o poradę bo w parts catalogu nie widzę sprzęgła rejestracji a jest tam oddzielny silniczek napędzający rolkę rejestracji.
  Pozdrawiam !
 • #2
  sir-zak
  Level 19  
  Rolki podawania z szuflady czyściłeś? Z ręcznego jest ok?
 • #3
  drebin
  Level 28  
  Sprawdzał kolega czy sprężynka na ośce czujnika rejestracji jest na miejscu?
 • #4
  PiotrK
  Level 13  
  Sprężynka jest na miejscu i rolki dokładnie sprawdzone i wyczyszczone .
 • #5
  krzys_ka
  Level 25  
  Zobacz czy rura bębna nie przeskakuje na osi, rzadko, ale zdarzało się, wtedy obraz jest przesunięty jakby rejestracja nie puszczała.
 • #6
  PiotrK
  Level 13  
  To ciekawe bo niedawno był zmieniony sam bęben z listwą na nieoryginalny.A czy były jakieś inne objawy na kopii (paski itp) i jak to naprawiłeś ?
 • #7
  _bolek_
  Level 14  
  to nie bęben i nie rolki :P problem jest w mechanizmie podawania :P wyczyść sprzęgła (podpowiem ze nie rejestracji :P) a najlepiej wymień, ale jeszcze pytanie czy karetka idzie w A4 czy A4R ??.

  jak dalej sobie nie będziesz radził napisz :P podpowiem coś więcej
 • #8
  krzys_ka
  Level 25  
  PiotrK wrote:
  To ciekawe bo niedawno był zmieniony sam bęben z listwą na nieoryginalny.A czy były jakieś inne objawy na kopii (paski itp) i jak to naprawiłeś ?


  objawy - obraz się nakładał, zdarzały się zacięcia na bębnie itp.
  zazwyczaj wymieniam zębatkę rury bębna na sprawną np. ze starego kitu - trzeba ostrożnie zdjąć zębatkę z rury bębna i założyć drugą tak, żeby nie była przekoszona.

  sprawdź jeszcze w jakim stanie jest rolka separacji kasety i jej sprzęgiełko.
 • #9
  drebin
  Level 28  
  Radzę dać sobie spokój z samymi wałkami OPC. Próbowałem kiedyś założyć sam bęben z listwą i żaden się nie sprawdził. Jeśli oryginał przejdzie od 150k do 200k to po co jeszcze sobie utrudniać? Proponuję wymienić moduł bębna na inny nie koniecznie nowy ale na oryginalny i wtedy sprawdzić kopiarkę.
 • Helpful post
  #10
  _bolek_
  Level 14  
  co wyście się tak czepili tego bębna ?? to nie jego wina jak już pisałem miałem nie raz taki problem i to nie jest bęben. mówię przeczyść sprzęgła podawania papieru, jak są zabrudzone to spóźnia się z podawaniem papieru i kopiarka nie wywali błędu.

  żadne podmienianie bębna czy kombinowanie z OPC nic nie da bo to nie tam jest pies pogrzebany.

  dodatkowo jeśli kopiarka przesuwa papier np przy kopiowaniu z ADF a np z szyby idzie ok to znaczy że przestawiło się co nieco na symulacjach a z tym jest dopiero zabawa bo trzeba centrować wszytko od nowa (jak dla serwisu to jakieś 10-15 minut z kartą serwisową lub 2-3 godziny bez niej)
 • #11
  m1b
  Level 16  
  Racja to raczej będzie sprzęgło, a konkretnie to wydaje mi się, żę będzie to sprzęgło elektromagnetyczne, które jest po lewej stronie patrząc od tyłu kopiarki, to takie najmniejsze. Chyba jak się zdejmie kartę drukarki to będzie je widać, a może nawet nie trzeba zdejmować, nie bardzo pamiętam. Jeszcze gdybyś napisał czy przesuwa obraz tylko z kasety czy również z ręcznego.
 • #12
  PiotrK
  Level 13  
  W tej kopiarce występuje tylko lekkie przesunięcie na kopii (wydruku) np na 10ciu kopiach 3 są przesunięte bez wywalania żadnego zacięcia.Jadę dzisiaj powalczyć z tym jak coś zwojuje to dam znać.Dzięki za porady!
 • #13
  PiotrK
  Level 13  
  Witam!
  Mija już kilka tygodni od wizyty u klienta i zero reklamacji .Wyczyszczenie sprzęgła elektromagnetycznego do rolek podających z szuflady pomogło.Dzięki za porady .Pozdrawiam i klikam pomógł .