Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Color Laserjet HP CM1312 - wysypały tonery

ul1002 14 Paź 2010 12:38 2308 2
  • #1 14 Paź 2010 12:38
    ul1002

Poziom 35  

Witam, ktoś chyba napełniał kasety aż w końcu nie wytrzymały uszczelniacze w tonerach i cała masa proszku znalazła się w drukarce.
    Praktycznie całą ją wyczyściłem ale pod tonerami jest taka taśma którą trudno rozebrać i wyczyścić, jak ją przesuwam cały czas się jakiś brud pojawia na niej i mam pytanie, czy musi być nieskazitelnie czysta ? do czego ona służy ?

0 2
  • #2 14 Paź 2010 13:31
    maniek1987y
    Poziom 17  

Wszystko wskazuje na to, że ktoś niedbale zregenerował pojemniczki - nie opróżnił i nie wyczyścił zbiornika na zużyty proszek tzw. śmietnik. Przez co z czasem drukowania się przepełnił i zaczął spod listwy brudzić.

Ta taśma to pas transferowy i wypadałoby żeby był czysty, ale jak tonery nie będą wyczyszczone do brze to i tak cały czas będą brudzić.

0
  • #3 14 Paź 2010 13:43
    ul1002

Poziom 35  

Tonerów nie ma w drukarce, są na śmietnik ( fatalny stan - bębny zjechane, wszystkie listwy uszczelniacze)., brud na taśmie się pojawia jak przesuwam ją na sucho, tak jakby pod tą taśmą było całe mnóstwo tonera - drukarka jest rozebrana, ale nie potrafię wyciągnąć tego mechanizmu z taśmą.

edit, jakoś to rozebrałem, dużo tonera pod taśmą oraz za wałkiem transferowym, dlatego cały czas pojawiał sie toner na taśmie.

0