Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka na 7kg wsadu, Beko, Samsung, LG a może Bosch

pkowwroc 14 Paź 2010 14:53 9768 5
  • #1 14 Paź 2010 14:53
    pkowwroc
    Poziom 12  

Mój 12 letni Mastercook jest właśnie w stanie agonalnym.
    Noszę się z zamiarem zakupu nowego urządzenia.
    Przebrnąłem wprawdzie wątek "jaką pralkę kupić" ale nie odnalazłem tam odpowiedzi na swoje wątpliwości, ostatnie zapisy w nim pochodzą z 2009 r., a od tego czasu weszło na rynek kilka modeli.

Główne kryteria jakimi się kieruję:
    1)serwis gwarancyjny we Wrocławiu, ale działający nie jak ten z Amici, gdzie panowie higrometrem robili pomiary wilgotności w łazience.
    2) wirowanie >= 1000
    3) drzwiczki otwierane 180 st
    4) zupełne odcięcie zasilania po zakończonej pracy
    5) wielkość wsadu >= 6kg (wolę 7 jak w temacie)
    6) w miarę cicha praca
    7) łożyska bębna niezespolone na stałe jak np w Bosch WAA
    8) gwarancja min 2 lata
    0) tradycyjny filtr sitkowy

Pod rozwagę biorę kilka marek, a wśród nich kilka modeli.

LG

WD-10480TP
    LG F-1068QD
    Czym one się różnią, bo wg podstawowego opisu zużyciem wody (nie interesuje mnie).?

SAMSUNG

WF 0600 NXW
    WF-B1061
    Czym różnią się te dwa modele poza wyglądem ? Producent nie podaje nigdzie informacji o funkcji całkowitego odcięcia zasilania po zakończeniu programu.

BEKO

WMD 77167
    WMD 77127
    Z czego może wynikać, że cena obu jest praktycznie jednakowa, przynajmniej w porównywarce cen, a różnią się znacznie, bo ten pierwszy model potrafi wirować aż 1600 obr/min

Na tej półce cenowo parametrycznej odnajdziemy również np.
    Electrolux EWF 107410 W
    ale do tej marki bardzo się zraziłem. W ciągu 10 lat 2 wymiany łożysk.

W grę wchodziłoby być może DAEWOO.
    DWD-F1422
    DWD-FD1422
    Problem na tym polega, że na temat tej marki niewiele można się dowiedzieć.

Odnalazłem również coś takiego jak:
    BOSCH WAE 2046FPL
    ale brakuje mi informacji na temat całkowitego odcinania zasilania po skończonej pracy, a poza tym poziom hałasu podczas wirowania to 74dB gdzie np. LG tylko 68dB

Odnośnie poziomu hałasu,dla pozostałych marek nie odnalazłem informacji.

0 5
  • #2 15 Paź 2010 18:27
    zwykły człek
    Poziom 20  

To ja Ci powiem zostań przy tym co miałeś i kup sobie coś z tego:
    PFD-1066 (6 kg, 1000 obr.)
    PFD-1067 (7kg, 1000 obr.)
    PFD-1077 (7kg, 1000 obr.)
    PFD-1267ETS (7kg, 1200 obr., możliwość podłączenia do ciepłej wody)
    Pierwsza i ostatnia są teraz w promocji i mają 7 lat gwarancji na bęben, grzałkę i silnik a oprócz tego dostajesz kawiarkę gratis. Jak chcesz możesz też przez ich stronę dokupić producenckie przedłużenie gwarancji na wszystko do chyba 5 lat za 150 zł. Części nie drogie, dobre parametry za przyzwoite pieniądze i przynajmniej wspierasz własny przemysł.

0
  • #3 15 Paź 2010 19:49
    skryn
    Admin grupy AGD

zwykły człek napisał:
    Części nie drogie, dobre parametry za przyzwoite pieniądze i przynajmniej wspierasz własny przemysł.

Pierwsze słyszę, że części do Fagora vel Mastercośtam są niedrogie, to raz.
    A dwa, widziałeś kiedyś pralkę Mastercośtam (rodem z Hiszpanii), stojącą obok polskiej fabryki, a co za tym idzie, gdzie tutaj masz wspieranie rodzimego przemysłu?
    No proszę się wytłumaczyć... :D

0
  • #4 15 Paź 2010 21:32
    zwykły człek
    Poziom 20  

skryn napisał:
    zwykły człek napisał:
    Części nie drogie, dobre parametry za przyzwoite pieniądze i przynajmniej wspierasz własny przemysł.

Pierwsze słyszę, że części do Fagora vel Mastercośtam są niedrogie, to raz.
    A dwa, widziałeś kiedyś pralkę Mastercośtam (rodem z Hiszpanii), stojącą obok polskiej fabryki, a co za tym idzie, gdzie tutaj masz wspieranie rodzimego przemysłu?
    No proszę się wytłumaczyć... :D

Już spieszę z tłumaczeniem :), ale tylko dlatego, że zawsze fajnie się z tobą gada.
    Więc jeśli chodzi o raz: to porównaj ceny np. panela do pralki M.. z ceną np. B...ch. Owszem ceny części do modeli produkowanych tam nie są niskie, ale to chyba tylko ułamek asortymentu.
    Jeśli chodzi o dwa: to z Hiszpanii są tylko pralki 8 kg. Całość pozostałych pralek jest już od jakiegoś czasu robiona w Polsce. Podobnie jest z pozostałymi kategoriami - cały czas przenoszą produkcję z Hiszpanii i Francji do Polski, zwiększając w ten sposób zatrudnienie. Nie to co W...pool zrobił Po...rem. Nie wiem czy cie zaskoczę czy nie, ale znowu przenieśli kolejną fabrykę, tym razem zmywarek i już schodzą pierwsze sztuki na rynek. Na razie dostępny jest tylko jeden model, ale pewnie sie rozwinom. Zatem po kolei: kuchnie - Polska, płyty gazowe - Polska, ceramiczne i indukcja - UE, piekarniki - 80% Polska, okapy - wiadomo, tam gdzie wszyscy, mieszanka; pralki - 98% Polska; lodówki - 90% Polska+UE+daleki wschód; zmywarki - UE+daleki wschód i nieśmiało Polska; suszarki - UE. Jak widzisz wiekszość Polska. Jakby doliczyć jeszcze ile robią dla innych marek, to chyba by wyszło bardzo dużo, a przynajmniej tak mi się wydaje.
    A tak przy okazji ściągnij sobie instrukcję tej PFD-1077 i porównaj czasy prania (najlepiej programu referencyjnego, czyli ile potrzebuje pralka, żeby dojść do klasy A prania) i porónaj z dowolną inną o załadunku 7 kg. Oczywiście w rozsądnych pieniądzach. Ja mam tą Hiszpańską 8kg w chacie i tu parametry i czasy są już takie, że pomimo tych kilku lat użytkowania nikt się do tego nie zbliżył. Oczywiście w odniesieniu też do ceny. Ale i dużo droźsi mają gorsze wyniki (popatrz na wątek suszarek - Janek z Żar podawał ile wciąga mu jego 8kg Bosch).
    Może być :)? Przy okazji pozdrawiam i do następnego.

0
  • #5 16 Paź 2010 06:11
    skryn
    Admin grupy AGD

zwykły człek napisał:
    Może być :)?

Może być... :wink:

0
  • #6 26 Maj 2015 14:52
    pkowwroc
    Poziom 12  

Panie i Panowie.
    Bardzo stary wątek, aczkolwiek temat wydaje się być zawsze na czasie.
    Pragnę podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
    Późną jesienią 2010r. nabyłem pralkę Bosch WAE 2047TPL.
    Została zamontowana zgodnie ze sztuką, zwłaszcza kwestia stabilnego podłoża oraz wypoziomowania zrealizowana w sposób prawidłowy.
    Do dnia dzisiejszego urządzenie sprawuje się bardzo dobrze.
    Może dwa słowa, w kwestii, co zadecydowało, że właśnie tej marki i ten model nabyłem.
    - max. wsad 7kg, rodzina 4 osobowa, w tym dwie przedstawicielki płci pięknej
    - konstrukcja bębna, cały ze stali nierdzewnej, tz. pióra piorące w postaci wytłoczeń, a nie plastikowych wkładek na zatrzaski
    - zaczep zamka metalowy. może wydawałby się trywialnym szczególem, ale niektórzy użytkownicy często mają mało cierpliwości w oczekiwaniu na zakończenie prania

Wsad 7kg - poniżej wyjaśniem jaki efekt przyniósł.
    Poprzednia eksploatowana pralka umożliwiała pranie jednorazowe max 4,5kg, co przekładało się na 7-8 prań/tydzień. WAE 2047TPL pozwoliła na ograniczenie do 3-4 prań/tydzień.
    Na blacie pralki stoi wiele różnych przedmiotów, których środek ciężkosci nie znajduje się u ich podstawy, nigdy jeszcze w wyniku wykonywania pracy przez pralkę, żaden z nich nie spadł na podłogę (tzw. próba kieliszka).
    Mniej wiecej rok ~ półtorej roku później nabyłem pokrewny model WAE2046FPL dla swojej matki, również do dziś nie ma z nią żadnych problemów, fakt, że tylko 1 pranie/tydzień to niewiele.
    Wydaje mi się, że relacja zamieszczona po kilku latach użytkowania urządzenia ma spory sens, dlatego pozwoliłem sobie na swój wpis do wątku.

3