Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka na 7kg wsadu, Beko, Samsung, LG a może Bosch

14 Oct 2010 14:53 10494 5
  • Level 12  
    Mój 12 letni Mastercook jest właśnie w stanie agonalnym.
    Noszę się z zamiarem zakupu nowego urządzenia.
    Przebrnąłem wprawdzie wątek "jaką pralkę kupić" ale nie odnalazłem tam odpowiedzi na swoje wątpliwości, ostatnie zapisy w nim pochodzą z 2009 r., a od tego czasu weszło na rynek kilka modeli.

Główne kryteria jakimi się kieruję:
    1)serwis gwarancyjny we Wrocławiu, ale działający nie jak ten z Amici, gdzie panowie higrometrem robili pomiary wilgotności w łazience.
    2) wirowanie >= 1000
    3) drzwiczki otwierane 180 st
    4) zupełne odcięcie zasilania po zakończonej pracy
    5) wielkość wsadu >= 6kg (wolę 7 jak w temacie)
    6) w miarę cicha praca
    7) łożyska bębna niezespolone na stałe jak np w Bosch WAA
    8) gwarancja min 2 lata
    0) tradycyjny filtr sitkowy

Pod rozwagę biorę kilka marek, a wśród nich kilka modeli.

LG

WD-10480TP
    LG F-1068QD
    Czym one się różnią, bo wg podstawowego opisu zużyciem wody (nie interesuje mnie).?

SAMSUNG

WF 0600 NXW
    WF-B1061
    Czym różnią się te dwa modele poza wyglądem ? Producent nie podaje nigdzie informacji o funkcji całkowitego odcięcia zasilania po zakończeniu programu.

BEKO

WMD 77167
    WMD 77127
    Z czego może wynikać, że cena obu jest praktycznie jednakowa, przynajmniej w porównywarce cen, a różnią się znacznie, bo ten pierwszy model potrafi wirować aż 1600 obr/min

Na tej półce cenowo parametrycznej odnajdziemy również np.
    Electrolux EWF 107410 W
    ale do tej marki bardzo się zraziłem. W ciągu 10 lat 2 wymiany łożysk.

W grę wchodziłoby być może DAEWOO.
    DWD-F1422
    DWD-FD1422
    Problem na tym polega, że na temat tej marki niewiele można się dowiedzieć.

Odnalazłem również coś takiego jak:
    BOSCH WAE 2046FPL
    ale brakuje mi informacji na temat całkowitego odcinania zasilania po skończonej pracy, a poza tym poziom hałasu podczas wirowania to 74dB gdzie np. LG tylko 68dB

Odnośnie poziomu hałasu,dla pozostałych marek nie odnalazłem informacji.
  • Level 20  
    To ja Ci powiem zostań przy tym co miałeś i kup sobie coś z tego:
    PFD-1066 (6 kg, 1000 obr.)
    PFD-1067 (7kg, 1000 obr.)
    PFD-1077 (7kg, 1000 obr.)
    PFD-1267ETS (7kg, 1200 obr., możliwość podłączenia do ciepłej wody)
    Pierwsza i ostatnia są teraz w promocji i mają 7 lat gwarancji na bęben, grzałkę i silnik a oprócz tego dostajesz kawiarkę gratis. Jak chcesz możesz też przez ich stronę dokupić producenckie przedłużenie gwarancji na wszystko do chyba 5 lat za 150 zł. Części nie drogie, dobre parametry za przyzwoite pieniądze i przynajmniej wspierasz własny przemysł.
  • Level 1  
  • Level 20  
    skryn wrote:
    zwykły człek wrote:
    Części nie drogie, dobre parametry za przyzwoite pieniądze i przynajmniej wspierasz własny przemysł.

Pierwsze słyszę, że części do Fagora vel Mastercośtam są niedrogie, to raz.
    A dwa, widziałeś kiedyś pralkę Mastercośtam (rodem z Hiszpanii), stojącą obok polskiej fabryki, a co za tym idzie, gdzie tutaj masz wspieranie rodzimego przemysłu?
    No proszę się wytłumaczyć... :D

Już spieszę z tłumaczeniem :), ale tylko dlatego, że zawsze fajnie się z tobą gada.
    Więc jeśli chodzi o raz: to porównaj ceny np. panela do pralki M.. z ceną np. B...ch. Owszem ceny części do modeli produkowanych tam nie są niskie, ale to chyba tylko ułamek asortymentu.
    Jeśli chodzi o dwa: to z Hiszpanii są tylko pralki 8 kg. Całość pozostałych pralek jest już od jakiegoś czasu robiona w Polsce. Podobnie jest z pozostałymi kategoriami - cały czas przenoszą produkcję z Hiszpanii i Francji do Polski, zwiększając w ten sposób zatrudnienie. Nie to co W...pool zrobił Po...rem. Nie wiem czy cie zaskoczę czy nie, ale znowu przenieśli kolejną fabrykę, tym razem zmywarek i już schodzą pierwsze sztuki na rynek. Na razie dostępny jest tylko jeden model, ale pewnie sie rozwinom. Zatem po kolei: kuchnie - Polska, płyty gazowe - Polska, ceramiczne i indukcja - UE, piekarniki - 80% Polska, okapy - wiadomo, tam gdzie wszyscy, mieszanka; pralki - 98% Polska; lodówki - 90% Polska+UE+daleki wschód; zmywarki - UE+daleki wschód i nieśmiało Polska; suszarki - UE. Jak widzisz wiekszość Polska. Jakby doliczyć jeszcze ile robią dla innych marek, to chyba by wyszło bardzo dużo, a przynajmniej tak mi się wydaje.
    A tak przy okazji ściągnij sobie instrukcję tej PFD-1077 i porównaj czasy prania (najlepiej programu referencyjnego, czyli ile potrzebuje pralka, żeby dojść do klasy A prania) i porónaj z dowolną inną o załadunku 7 kg. Oczywiście w rozsądnych pieniądzach. Ja mam tą Hiszpańską 8kg w chacie i tu parametry i czasy są już takie, że pomimo tych kilku lat użytkowania nikt się do tego nie zbliżył. Oczywiście w odniesieniu też do ceny. Ale i dużo droźsi mają gorsze wyniki (popatrz na wątek suszarek - Janek z Żar podawał ile wciąga mu jego 8kg Bosch).
    Może być :)? Przy okazji pozdrawiam i do następnego.
  • Level 1  
  • Level 12  
    Panie i Panowie.
    Bardzo stary wątek, aczkolwiek temat wydaje się być zawsze na czasie.
    Pragnę podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
    Późną jesienią 2010r. nabyłem pralkę Bosch WAE 2047TPL.
    Została zamontowana zgodnie ze sztuką, zwłaszcza kwestia stabilnego podłoża oraz wypoziomowania zrealizowana w sposób prawidłowy.
    Do dnia dzisiejszego urządzenie sprawuje się bardzo dobrze.
    Może dwa słowa, w kwestii, co zadecydowało, że właśnie tej marki i ten model nabyłem.
    - max. wsad 7kg, rodzina 4 osobowa, w tym dwie przedstawicielki płci pięknej
    - konstrukcja bębna, cały ze stali nierdzewnej, tz. pióra piorące w postaci wytłoczeń, a nie plastikowych wkładek na zatrzaski
    - zaczep zamka metalowy. może wydawałby się trywialnym szczególem, ale niektórzy użytkownicy często mają mało cierpliwości w oczekiwaniu na zakończenie prania

Wsad 7kg - poniżej wyjaśniem jaki efekt przyniósł.
    Poprzednia eksploatowana pralka umożliwiała pranie jednorazowe max 4,5kg, co przekładało się na 7-8 prań/tydzień. WAE 2047TPL pozwoliła na ograniczenie do 3-4 prań/tydzień.
    Na blacie pralki stoi wiele różnych przedmiotów, których środek ciężkosci nie znajduje się u ich podstawy, nigdy jeszcze w wyniku wykonywania pracy przez pralkę, żaden z nich nie spadł na podłogę (tzw. próba kieliszka).
    Mniej wiecej rok ~ półtorej roku później nabyłem pokrewny model WAE2046FPL dla swojej matki, również do dziś nie ma z nią żadnych problemów, fakt, że tylko 1 pranie/tydzień to niewiele.
    Wydaje mi się, że relacja zamieszczona po kilku latach użytkowania urządzenia ma spory sens, dlatego pozwoliłem sobie na swój wpis do wątku.