Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

beretta 12/22i nie zapala

Romano 97 14 Paź 2010 15:27 3713 11
  • #1 14 Paź 2010 15:27
    Romano 97
    Poziom 2  

Mam problem - mój piec nie zapala, słysze iskrownik, widac iskrę i nic. Prosze o pomoc, pozdrawiam Roman.

0 11
  • Relpol
  • #2 14 Paź 2010 20:28
    ol_an
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeśli jest iskra, a nie ma płomienia, to tylko może być brak gazu.
    Trzy możliwości.
    1 Zamknięty zawór gazowy przed kotłem, lub gdzieś na instalacji
    2 Uszkodzony zawór gazowy w kotle
    3 Uszkodzona elektronika sterująca zaworem gazowym (czarne pudełko na zaworze gazowym)
    W pierwszym przypadku możesz sprawdzić sam, do pozostałych dwóch wezwij jednak serwis

1
  • #3 14 Paź 2010 22:55
    zybie
    Poziom 30  

witam Kolegę
    proszę o informację czy czy po braku zapłonu występuje jakiś kod błędu

0
  • Relpol
  • #4 15 Paź 2010 08:55
    ol_an

W kotle Kompakt 12/22i jest czerwona lampka sygnalizująca awarię. Jakakolwiek awaria (brak płomienia także) sygnalizowana zawsze w ten sam sposób - ciągłe świecenie.

0
  • #5 15 Paź 2010 16:58
    Romano 97
    Poziom 2  

Faktycznie zapala się czerwona lampka i na tym koniec ,zadzwoniłem do serwisu i pan powiedział że może to być ta czarna skrzyneczka .
    Powiedział mi zanią około 1000zł czy to jest normalne aby płytka elektroniczna troszkę większa od karty do gry tyle kosztowała.
    A może jest ktoś kto potrafi to zregenerować przecierz dołoże drugie tule i kupie nowy piec

0
  • #6 15 Paź 2010 21:00
    ol_an

Cena katalogowa tego urządzenia 419,67zł, a zawór gazowy 490,83zł. Może policzył ci obie części?

0
  • #7 15 Paź 2010 22:49
    zybie
    Poziom 30  

sprawdziłeś kolego czy iskra jest na tyle gorąca [ mocna ] by zapalić
    gaz, może warto wypróbować zapalenie gazu zapałką w momencie podawania iskry

1
  • #8 27 Paź 2010 17:50
    damhaxor
    Poziom 11  

Witam mam podobny problem. Kupiłem mieszkanie piecyk chodził, odłączyłem go od prądu i tak z 6 miesięcy stał nie ruszany. Gdy podłanczam moją berette to praktycznie się nic nie dzieje. Po włożeniu wtyczki przez 3 sek cos pyka i to wszystko, odkrecam wode w kranie i dalej nic się nie dzieje. Z tego co udało mi się ustalić to elektroniczny zawór gazu w kotle nie chce dawać gazu do palnika.

I czy ten zawór bądz jego elektronika są do wymiany czy może być to inna przyczyna. Proszę o pomoc

0
  • #9 27 Paź 2010 19:12
    ol_an

Po takim czasie odłączenia od prądu prawdopodobnie zastała się pompa wodna. Trzeba odkręcić dużą śrubę na płaski wkrętak i małym wkrętakiem poruszać ostrożnie wirnikiem pompy. Powinno pomóc.

0
  • #10 27 Paź 2010 23:19
    omnixwp
    Poziom 17  

Romano 97 napisał:
    Faktycznie zapala się czerwona lampka i na tym koniec ,zadzwoniłem do serwisu i pan powiedział że może to być ta czarna skrzyneczka .
    Powiedział mi zanią około 1000zł czy to jest normalne aby płytka elektroniczna troszkę większa od karty do gry tyle kosztowała.
    A może jest ktoś kto potrafi to zregenerować przecierz dołoże drugie tule i kupie nowy piec

Elektronika do kotłów zawsze jest droga, niestety nienaprawialna. Pewnie chodzi automat sterujący nr R7241 do kotła do Kompaktów starszej generacji, cena katalogowa: 603,43 PLN netto. Myślę ze gość chciał kilka setek za robotę.
    Kupisz nowy kocioł jakiegokolwiek producenta i za jakiś czas będzie to samo.

0
  • #11 28 Paź 2010 13:04
    damhaxor
    Poziom 11  

ol_an napisał:
    Po takim czasie odłączenia od prądu prawdopodobnie zastała się pompa wodna. Trzeba odkręcić dużą śrubę na płaski wkrętak i małym wkrętakiem poruszać ostrożnie wirnikiem pompy. Powinno pomóc.

Zrobiłem jak poradziłeś, niestety teraz piec wogóle nie reaguje, to znaczy nie słychać już pykania podczas wsadzania wtyczki do kontaktu, jednym słowem piec jest kaput totalnie. Doradzcie mi coś jeszcze. prosze

0
  • #12 30 Paź 2010 23:13
    damhaxor
    Poziom 11  

Witam zrobiłem jak poradziłeś mi żebym poruszał wirnikiem od pompy, po 2 dniach uruchamiam piec i eureka, piec pali, pompa pompuje lecz po paru sekundach wlancza sie pomarańczowa kontrolka (od automatyki i termaostatu granicznej temperatury), piec przestaje palić a kontrolka świeci cały czas i nie leci ciepła woda,to samo dzieje się na CO, zaobserwowałem też że na zegarze temperatury mam 20C a po zapaleniu pieca dochodzi max do 25C. Przypomne iż piec nie był uruchamiany przez pół roku. Mam do pieca także podlaczony programator pokojowy danfoss tp5e. Nie mam pojecia czy go dobrze podlaczylem dałem niebieski kabelek do 3N/O a brązowy do 1 COM. I tez moje pytanie czy moge zrezygnować z tego programatora po przez skrecenie tych dwóch kabelków ze sobą ?

Proszę poprawić pisownię
    mod - mirrzo

0