Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piecyk gaz.TERMET uni-eco 13KW

14 Paź 2010 15:37 2208 6
  • Poziom 9  
    Mam taki problem z piecykiem gaz. jednofunkcyjnym TERMET pro-eco 13KW . Po włączeniu zasilania startuje ale po ok. 10s palnik jest wyłączany i wyświetlany jest taki komunikat -- dwie poziome kreski . Sprawdzałem w instrukcji i tam takiego symbolu nie ma .Oznaczenie awarii to E1...E7 .Dodam ,że przełączając gałkę na pozycję RESET nic nie daje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Piecyk nie posiada termostatu pokojowego.Zamontowany jest w piwnicy sklepu . Pracuje w trybie CO .Dwa dni temu chciałem odpalić ogrzewanie .Po włączeniu zasilania wystartował poprawnie . Nagrzał do temp.zadanej .Wskoczyły te nieszczęsne kreseczki .Latem ulica i lokale sąsiednie były zalewane przez wodę deszczową .W pomieszczeniu jest podwyższona wilgotność . Po pierwszym podgrzaniu piec przestał reagować na zmiany nastawianej temperatury . Obecnie startuje ale po ok.10s wyłącza się . Po takim wyłączeniu nie wyświetla awarii.Start jest łagodny bez detonacji i osiągnięcia max płomienia .Tak na 30% . Na wyświetlaczu przez te 10s grzania temp. wody wzrasta o 3*C !.Dzięki za ekspresową odpowiedź:D
  • Poziom 9  
    :cry: Zapeszyłem tą szybką odpowiedzią . Piec nie grzeje zimnooo . Pomocy .
  • Poziom 30  
    witam kolegę
    wydaje mi się że występuje problem z przełącznikiem funkcji [brak styku ]
    kocioł przechodzi w stan oczekiwania zastosowana funkcja przeciw mrozow
    kocił wyłączony
  • Poziom 25  
    Skoro pomieszczenie masz wilgotne proponuję zdjąć obudowę ze sterownika i wysuszyć go suszarką.
  • Poziom 9  
    Kolego zybie bardzo możliwe ,że wystąpił brak styku . Przy temp. 28*c i nastawie 56*c piec powinien startować a nie przechodzić w stan oczekiwania . Jeszcze jedno zauważyłem nie działa funkcja RESET.Jutro idę walczyć dalej. Może jeszcze jakieś podpowiedzi .